Menu
Patronat honorowy Patronage

Radio Sputnik – o gazociągu do Norwegii

Redaktor Wojciech Krzyczkowski tłumaczył słuchaczom Radia Sputnik powody ponownego zainteresowania polskiego rządu gazociągiem do Norwegii.

Redaktor Wojciech Krzyczkowski tłumaczył słuchaczom Radia Sputnik powody ponownego zainteresowania polskiego rządu gazociągiem do Norwegii.

— Kwestia [udowy tego gazociągu] jest otwarta, bo przede wszystkim trzeba podkreślić, że projekt nie jest nowy. On był gotowy, w zasadzie, 15 lat temu. Podpisano nawet kontrakt z Norwegami. Tym niemniej, po wyborach 2001 roku i po zmianie rządu, nowy rząd Leszka Millera zerwał ten kontrakt, twierdząc, że jest on nieekonomiczny. Zresztą, to miało później dla nas przykre konsekwencje, bo zostaliśmy uzależnieni od gazu z Rosji — zwracał uwagę Wojciech Krzyczkowski.

Cała wypowiedź na stronie Radia Sputnik

 

 

Fiński koncern rozczarował wynikami finansowymi za 2015 rok, ale jednocześnie ogłosił w jaki sposób będzie je ratować w kolejnych latach. Rośnie nacisk na OZE, nowoczesne rozwiązania, oszczędności i przejęcia. W Polsce oprócz Duonu na celowniku mogą znaleźć się elektrociepłownie.

Już blisko 550 tys. spośród 17 mln odbiorców energii elektrycznej w Polsce przynajmniej raz zmieniło sprzedawcę prądu. Jednak w 2015 roku na pierwszą zmianę zdecydowało się mniej osób, niż w rok wcześniej.

Tygodnik "Wprost" kontynuuje, rozpoczętą kilka dni temu przez WysokieNapiecie.pl, dyskusję o tzw. kołowych przepływach energii elektrycznej między Polską i Niemcami.

Bartłomiej Derski rozmawiał w Radiowej "Trójce" o negocjacjach płacowych w Kompanii Węglowej i ich znaczeniu dla spółki.