Menu
Patronat honorowy Patronage

Radiowa „Trójka” – o negocjacjach płacowych rządu z górnikami

Bartłomiej Derski rozmawiał w Radiowej "Trójce" o negocjacjach płacowych w Kompanii Węglowej i ich znaczeniu dla spółki.

Bartłomiej Derski rozmawiał w Radiowej „Trójce” o negocjacjach płacowych w Kompanii Węglowej i ich znaczeniu dla spółki.

– Wypowiedzenie przez zarząd Kompanii Węglowej gwarancji zatrudnienia to kolejny element polityki ograniczania kosztów, którą od blisko dwóch lat stara się sukcesywnie realizować prezes Sędzikowski. Bez tego KW, czy jej następczyni, nie przetrwa, a trzeba pamiętać, że w tej chwili koszty wynagrodzeń to większość kosztów wydobycia, z czego zdecydowanie najwięcej przypada na górników dołowych – tłumaczył słuchaczom „Trójki” Bartłomiej Derski.

Justyna Piszczatowska opowiadała w Rozmowie Dnia Programu Pierwszego Polskiego Radia o ryzyku związanym z nasilającym się zjawiskiem przepływów kołowych energii z Niemiec, przez Polskę, o którym portal WysokieNapiecie.pl informował w ostatnich dniach.

W miarę jak spadają światowe ceny węgla, śląskie kopalnie coraz szybciej tracą kontakt z rynkiem. Rząd zaś nie może się zdecydować czy ratowanie górnictwa ma być projektem politycznym czy ekonomicznym

W tym tygodniu powinny ruszyć testy podmorskiego kabla energetycznego między Litwą i Szwecją.  Połączenie zwiększy także możliwości importu energii do Polski i poprawi bezpieczeństwo wszystkich krajów w regionie.

Kontrola istotnych kontraktów gazowych oraz porozumień międzyrządowych pod kątem zgodności z prawem UE, wiążące reguły solidarności między państwami członkowskimi w sytuacjach zagrożenia dostaw gazu, podział na regiony i szeroka koordynacja działań w ich ramach, wymiana informacji między członkami Unii i KE – to główne założenia projektów decyzji Komisji Europejskiej i Rady, składających się na tzw. pakiet gazowy.

{loadmodule mod_email}