Menu
Patronat honorowy Patronage

Zmiana sposobu naliczania opłat za emisje odroczona do 2019

Dzięki nowelizacji Prawa ochrony środowiska i ustawie o o systemie zarządzania emisjami gazów cieplarnianych emisje pyłów i gazów cieplarnianych będą obciążone opłatami dopiero od 2019 roku.

Dotyczy: Odroczenie zmiany sposobu naliczania opłat za emisje
Tytuł: ustawa o zmianie ustawy – Prawo ochrony środowiska oraz ustawy o systemie zarządzania emisjami gazów cieplarnianych i innych substancji
Etap: wejście w życie
Następny etap: stosowanie

Wykup dostęp online i przeczytaj do końca

Kup dostęp

Dwa i pół miliarda euro  ma zapłacić francuski gigant energetyczny EDF za większość udziałów w produkującej reaktory części innego kontrolowanego przez państwo koncernu – Arevy. Jednym z efektów tej transakcji ma być wpuszczenie do francuskiego sektora jądrowego udziałowców z Dalekiego Wschodu.

Technologie wspiera:

W ciągu najbliższych 15 lat wsparcie mikroinstalacji do produkcji prądu i ciepła w domach w łącznej wysokości 12,8 mld zł mogłoby wygenerować łącznie 154 mld zł inwestycji i 270 mld zł obrotów. Obniżyłoby koszty zdrowotne, emisję CO2 i nakłady na duże elektrownie, na które pieniądze musiałyby znaleźć państwowe koncerny – wynika z analizy Instytutu Energetyki Odnawialnej.

Zielone technologie rozwijają:

Polska energetyka ma mnóstwo spraw do załatwienia w Brukseli. Wizyta komisarza ds energii w Warszawie to dla rządu PiS początek żmudnych negocjacji. Jaką strategię przyjmą obecni sternicy?

Polska ponownie stała się eksporterem energii netto. Jednak nie dlatego, że nasz prąd był chętnie kupowany.