Menu
Patronat honorowy Patronage

Money.pl – o ekologii i klimacie

 

Rafał Zasuń w studiu Money.pl rozmawiał o skutkach porozumienia klimatycznego zawartego w Paryżu, wpływie ciepłej zimy na górnictwo i energetykę oraz ochronie środowiska.

 

Rafał Zasuń w studiu Money.pl rozmawiał o skutkach porozumienia klimatycznego zawartego w Paryżu, wpływie ciepłej zimy na górnictwo i energetykę oraz ochronie środowiska.

Czy ciepła z początku zima to złe wieści dla górników? – Na pewno nie poprawia to sytuacji kopalni. Przychody energetyki i górnictwa nie będą rosły jak w czasie surowej zimy – mówi w programie money.pl Rafał Zasuń, eksperta i współzałożyciela serwisu WysokieNapiecie.pl. Jego zdaniem największym zagrożeniem z ekologicznego punktu widzenia są w tej chwili piece, w których palą Polacy. To one najbardziej zatruwają środowisko i z nimi musimy zrobić porządek w pierwszej kolejności – tłumaczył w rozmowie z Money.pl.

 

 

Zdaniem Rafała Zasunia podpisanie porozumienia klimatycznego w Paryżu, o którym nowy szef resortu środowiska Jan Szyszko, powiedział, że jest wielkim sukcesem Polski, faktycznie należy uznać wielki krok naprzód, choć realizacja postanowień będzie wymagała żmudnych ustaleń między krajami. – Krótkoterminowo najważniejsza jest atmosfera, jaką ten szczyt wytworzył. Atmosfera, która będzie zwiększać nacisk na odchodzenie od paliw kopalnych i na rozwój odnawialnych źródeł energii – mówi ekspert. Przypomina, że pod wpływem szczytu kilka dużych firm już złożyło deklarację, że nie będzie już budować elektrowni węglowych czy ich finansować.

Całą rozmowa na portalu Money.pl

 

 

Rafał Zasuń mówił w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową o kosztach związanych ze wsparciem zamykania kopalń z pieniędzy publicznych.

Konkurencja pomiędzy sprzedawcami energii jest faktem, jednak w ostatecznym rozrachunku różnice w cenie samej energii dla przeciętnego odbiorcy nie są znaczące. Sprzedawcy konkurują więc dodatkowymi usługami, których w ofertach nazbierało się już sporo.