Sektor energetyczny poddany jest intensywnym zmianom, wynikającym z rosnącej złożoności systemu, dynamicznego rozwoju źródeł rozproszonych oraz zwiększających się wymagań w zakresie bezpieczeństwa. W tym kontekście szczególnego znaczenia nabierają nie tylko strategie i kierunki rozwoju, ale przede wszystkim rozwiązania, które zostały już wdrożone i sprawdziły się w praktyce.

Program wydarzenia organizowanego na początku czerwca w Toruniu obejmuje cztery wiodące obszary tematyczne:
- Bezpieczeństwo systemu energetycznego
O niezawodności systemu elektroenergetycznego, roli nowych technologii oraz cyberbezpieczeństwie.
- Energetyka rozproszona vs energetyka zawodowa
O wpływie OZE, magazynów energii i lokalnych źródeł wytwórczych na funkcjonowanie sieci oraz współpracy z energetyką zawodową.
- Realizacje
Wybrane projekty Grupy Apator, konkretne wdrożenia, doświadczenia z realizacji oraz rozwiązania, które już pracują w sektorze energetycznym.
- Projekty rozwojowe
Kierunki rozwoju nowych produktów i technologii tworzonych we współpracy z klientami oraz partnerami branżowymi.
Konferencja „Technologie w Energetyce” adresowane jest do przedstawicieli sektora energetycznego, operatorów systemów, inwestorów, podmiotów budujących własną niezależność energetyczną, a także wszystkich uczestników transformacji energetycznej, którzy chcą rozmawiać o aktualnych wyzwaniach branży, kierunkach rozwoju energetyki oraz praktycznych rozwiązaniach technologicznych wspierających transformację i bezpieczeństwo systemu energetycznego.
Szczególny nacisk zostanie położony na doświadczenia praktyków i konkretne wnioski płynące z realizacji projektów. Organizatorzy stawiają na merytoryczną dyskusję oraz prezentację rozwiązań, które realnie wspierają cyberbezpieczeństwo, stabilność i rozwój systemu elektroenergetycznego.
Więcej informacji oraz szczegóły agendy dostępne są na stronie:
https://konferencja.apator.com/
