Menu
Patronat honorowy Patronage

TVP Info – o likwidacji nierentownych aktywów górniczych

Stacja TVP Info, powołując się na portal WysokieNapiecie.pl, informuje o rządowych planach zamykania nierentownych części kopalń.

Stacja TVP Info, powołując się na portal WysokieNapiecie.pl, informuje o rządowych planach zamykania nierentownych części kopalń.

Branżowy portal Wysokienapiecie.pl wskazuje jednak, że „ustawa umożliwia finansowanie z budżetu państwa likwidacji kopalń węgla kamiennego dokonywanych w latach 2016-2018, czyli do momentu, na który zgodziła się Komisja Europejska. To oznacza, że rząd – mimo medialnej wrzawy przeciwko takiemu rozwiązaniu – przygotowuje się do zamykania trwale nierentownych zakładów”.

„To dobry sygnał dla całej branży, która boryka się z ogromną nadpodażą węgla. (…) Ustawa oznacza jednak kurs kolizyjny z górniczymi związkami zawodowymi” – czytamy na łamach portalu.

Cały artykuł na stronie TVP Info

Ministerstwo Energii po raz pierwszy przyznało, że część zakładów Kompanii Węglowej jest do zamknięcia. Już w styczniu nowy wniosek notyfikujący pomoc publiczną dla wygaszanych jednostek trafi do Brukseli.

Posłowie PiS złożyli projekt ustawy umożliwiającej kolejne likwidacje kopalń za pieniądze z budżetu państwa. Na restrukturyzację rząd ma maksymalnie trzy lata, ale trudne decyzje muszą zapaść wcześniej. Jak rząd chce złagodzić protesty związków zawodowych?

Poseł PiS i b. minister gospodarki Piotr Naimski zostanie wiceministrem w kancelarii premiera i przejmie nadzór nad dwiema kluczowymi spółkami odpowiedzialnymi za przesył energii elektrycznej (PSE) i gazu (Gaz Systemem) – ustalił Obserwator Legislacji  Energetycznej portalu WysokieNapiecie.pl.

Polskie Radio, powołując się na analizę Obserwatora Legislacji Energetycznej portalu WysokieNapiecie.pl pisze o kosztach, jakie mogą wiązać się z przyjęciem poselskiego projektu nowelizacji ustawy o OZE w pierwotnej wersji.