Działanie systemu białych certyfikatów ma zostać przedłużone na 2016r.
Sejmowa komisja ds. Energii i Skarbu Państwa przyjęła w pierwszym czytaniu projekt nowelizacji ustawy o efektywności energetycznej, który sprowadza się do przedłużenia o rok działania systemuświadectw efektywności energetycznej – białych certyfikatów.Zgodnie z obowiązującą ustawą przepisy dotyczące świadectw wygasają z końcem 2015 r.
Dotyczy: przedłużenia działania systemu białych certyfikatów
Tytuł: projekt ustawy o zmianie ustawy o efektywności energetycznej
Etap: Sejm - po pierwszym czytaniu w komisji ds. Energii i Skarbu Państwa
Następny etap: etap: II czytanie w Sejmie
Jak najszybsze wprowadzenie rynku mocy, budowa nowych elektrowni węglowych i program rozwoju elektrociepłowni. To jest strategia, o której opowiedziała nam osoba z kręgów nowego rządu.
COP21 w Paryżu miał ogromny wpływ na atmosferę. Nie tę ziemską, ale tę w korporacjach. Coraz więcej firm deklaruje odejście od energetyki węglowej, a część wielkich instytucji finansowych nie będzie finansować inwestycji w węgiel. Czy także w Polsce?