Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Patronaty
  4. >
  5. Seminarium – Pomoc publiczna w sektorze energetycznym, 27.01.2016, Warszawa

Seminarium – Pomoc publiczna w sektorze energetycznym, 27.01.2016, Warszawa

 

baner27012015

baner27012015 

 

Szanowni Państwo,

dopuszczalny poziom wsparcia w sektorze energetycznym stanowi obecnie, w kontekście regulacji wspólnotowych oraz przepisów ustawy o odnawialnych źródłach energii jedno z najistotniejszych zagadnień problemowych. 

Wsparcie to będzie tematem seminarium organizowanego przez zespół powermeetings.eu: 

Pomoc publiczna w sektorze energetycznym,

które organizujemy 27 stycznia 2016 w Hotelu Marriott w Warszawie

Podczas seminarium szczegółowo omówione i przedstawione zostaną przepisy dotyczące pomocy publicznej w ujęciu europejskim oraz krajowym, z uwzględnieniem regulacji dotyczących pomocy o charakterze inwestycyjnym oraz operacyjnym, w tym przesłanki warunkujące jej zgodność z zasadami rynku wspólnego.

Seminarium obejmować będzie oddzielenie panele dedykowane wytwórcom energii ze źródeł odnawialnych oraz wytwórcom eksploatującym jednostki wysokosprawnej kogeneracji.

Celem spotkania, na które serdecznie Państwa zapraszamy, jest zaprezentowanie w przystępny, a zarazem przekrojowy sposób regulacji prawnych traktujących o pomocy publicznej (wsparciu) w sektorze energetycznym, w tym konsekwencji prawnych wynikających z ich ewentualnego naruszenia.

Począwszy od analizy przepisów ogólnych, a kończąc na przepisach szczegółowych, pragniemy przedstawić Państwu kompendium wiedzy w obszarze pomocy publicznej, w tym przede wszystkim w aspekcie nowych zasad pozyskiwania świadectw pochodzenia oraz reguł systemu aukcyjnego.

Seminarium poprowadzi Katarzyna Szwed – Lipińska, Radca Prawny 

Więcej informacji o wydarzeniu znajdą Państwo na www.powermeetings.eu 

Jolanta Szczepaniak

Project Manager

powermeetings.eu 

tel.:   +48 22 740 67 80

e-mail: [email protected]

www.powermeetings.eu

 

Minister skarbu Dawid Jackiewicz z wiceministrami Henrykiem Baranowskim i Filipem Grzegorczykiem będzie wciąż nadzorował spółki energetyczne. Minister energii bierze górnictwo. Paweł Sałek odpowiedzialny za sprawy klimatyczne w resorcie środowiska.

rzad beaty szydlo0
Rynek energii rozwija: