Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Patronaty
  4. >
  5. Warsztaty – System aukcyjny w ustawie o OZE, 21.01.2016, Katowice, 26.01.2016, Warszawa

Warsztaty – System aukcyjny w ustawie o OZE, 21.01.2016, Katowice, 26.01.2016, Warszawa

 

baner21012016

baner21012016 

 

 

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy na specjalistyczne warsztaty dedykowane wyłącznie problematyce systemu aukcyjnego, o którym mowa w przepisach ustawy o odnawialnych źródłach energii.

Przedmiotem spotkania będzie szczegółowe omówienie regulacji prawnych związanych z ogłaszaniem, przeprowadzaniem i rozstrzyganiem aukcji. Prowadzący dokonają analizy m.in. wymagań stawianych przez przepisy ustawy wytwórcom zamierzającym przystąpić do aukcji, z uwzględnieniem regulacji budzących największe kontrowersje i wątpliwości.

W toku spotkania przedstawione zostaną główne założenia związane z funkcjonowaniem internetowej platformy aukcyjnej oraz podstawowe parametry pierwszej aukcji. Podczas warsztatów rozważane i dyskutowane będą także poszczególne elementy oferty aukcyjnej,w tym w aspekcie postanowień art. 39 ustawy o odnawialnych źródłach energii, określającego dopuszczalną łączną wartość pomocy publicznej dla wytwórcy energii elektrycznej w instalacji odnawialnego źródła energii.

W związku z powyższym, dla wszystkich chcących zapoznać się ze szczegółowymi założeniami systemu, w tym przebiegiem i algorytmem aukcji zespół powermeetings.eu przygotował kolejną odsłonę specjalistycznych warsztatów:

System aukcyjny w ustawie o OZE – zakres, parametry, zasady funkcjonowania,

które odbędą się

– 21 stycznia 2016 w Hotelu Angelo w Katowicach

– 26 stycznia 2016 w Hotelu Marriott w Warszawie

W trakcie warsztatów omówione zostaną między innymi kwestie takie jak:

– kategorie podmiotów uprawnionych do przystąpienia do aukcji,

– zasady prekwalifikacji – procedura poprzedzająca dopuszczenie do udziału w aukcji „krok po kroku”,

– przebieg aukcji,

– aukcja symulacyjna – parametry aukcyjne,

– obligatoryjne elementy regulaminu aukcji,

– czynności Prezesa URE podejmowane przed, w toku i po zakończeniu aukcji,

– prawo do pokrycia ujemnego salda – zasady rozliczeń z OREO,

– wartość łącznej dopuszczalnej pomocy publicznej.

Seminarium poprowadzą Katarzyna Szwed – Lipińska, Radca Prawny oraz Łukasz Tomaszewski, Ekspert w zakresie Odnawialnych Źródeł Energii.

Więcej informacji o wydarzeniu znajdą Państwo na www.powermeetings.eu

 

Jolanta Szczepaniak

Project Manager

powermeetings.eu

tel.:   +48 22 740 67 80

e-mail: [email protected]

www.powermeetings.eu

 

 

 

Minister skarbu Dawid Jackiewicz z wiceministrami Henrykiem Baranowskim i Filipem Grzegorczykiem będzie wciąż nadzorował spółki energetyczne. Minister energii bierze górnictwo. Paweł Sałek odpowiedzialny za sprawy klimatyczne w resorcie środowiska.

rzad beaty szydlo0
Rynek energii rozwija:

Green Gas Poland 2023 – V Forum Biogazu i Biometanu` W dniu 1 grudnia 2023 roku w VARSOVIA APARTAMENTY KASPRZAKA - RESTAURACJA FIRST FLOOR przy ul. Kasprzaka 31 w Warszawie, odbędzie się doroczne branżowe wydarzenie Green Gas Poland 2023 - V Forum Biogazu i Biometanu, które przyciąga uwagę przedsiębiorców oraz pasjonatów energii odnawialnej. Tegoroczna edycja zapowiada się niezwykle interesująco, skupiając się na szeregu kluczowych zagadnieniach, które kształtują przyszłość biogazu i biometanu w Polsce i Europie.
Konferencja na temat Doświadczenia i perspektywy transformacji ekologicznej` Polska Izba Ekologii we współpracy z Głównym Instytutem Górnictwa PIB organizuje konferencję hybrydową na temat Doświadczenia i perspektywy transformacji ekologicznej.
VII Konferencja Polskiej Platformy LNG i bioLNG – O przyszłości LNG i bioLNG w kontekście ESG i nie tylko` W Gdyni, w dniach 29-30 listopada br., odbędzie się międzynarodowa konferencja poświęcona tematyce LNG i bioLNG. W salach Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego eksperci dyskutować będą m.in. o przewagach wynikających z zastosowania tych paliw w przemyśle, transporcie oraz w kontekście raportowania ESG. Podczas spotkania nastąpi premiera, przygotowanego przez ekspertów Polskiej Platformy LNG i bioLNG, „Przewodnika dla inwestorów, operatorów i użytkowników instalacji LNG”. W dokumencie, w przystępny sposób, omówiono wszelkie aspekty związane z użytkowaniem i prowadzeniem stacji tankowania L CNG. Kompendium będzie równocześnie doskonałym narzędziem dla osób i firm zainteresowanych inwestowaniem w tym sektorze.

Partnerzy portalu