Menu
Patronat honorowy Patronage

Seminarium – Białe certyfikaty – przetarg, nowelizacja ustawy o efektywności energetycznej, zmiany w systemie wsparcia, 8.12.2015, Warszawa

 

 

 

Szanowni Państwo,

8 grudnia 2015 w Hotelu Marriott w Warszawie odbędzie się IX edycja seminarium:

Białe certyfikaty – przetarg, nowelizacja ustawy o efektywności energetycznej, zmiany w systemie wsparcia.

Zgodnie z treścią obecnie obowiązującej ustawy system wsparcia efektywności energetycznej wygasa z dniem 31 grudnia 2015, a ponieważ nowelizacja ustawy jest obecnie w fazie projektu nowe zasady nie zaczną obowiązywać od początku 2016 roku.Jest zatem szansa, że jeszcze w tym roku Prezes URE ogłosi ostatni czwarty przetarg dający szansę na otrzymanie wsparcia dla już zrealizowanych przedsięwzięć służących poprawie efektywności energetycznej na aktualnie obowiązujących zasadach.

W trakcie seminarium prowadzący podzielą się z Państwem wnioskami wynikającymi z dotychczas przeprowadzonych przetargów na wybór przedsięwzięć służących poprawie efektywności energetycznej w tym zwrócą uwagę na kluczowe elementy oferty przetargowej dla podmiotu ubiegającego się o wsparcie jak również przedstawią najczęściej popełniane błędy powodujące odrzucenie oferty.

Dokonają również analizy rozwiązań zaprojektowanych w nowej ustawie, odnoszących się do zasad uzyskiwania świadectw efektywności energetycznej, w tym porównany zostanie projektowany stan prawny ze stanem obecnym, w szczególności w kontekście praw i obowiązków podmiotów wnioskujących o wydanie tych świadectw.

Spotkanie poprowadząMarek Zawiska oraz Donata Nowak – Eksperci ds. Efektywności Energetycznej, którzy w przystępny sposób przedstawią zawiłości związane z systemem wsparcia efektywności energetycznej oraz odpowiedzą na Państwa pytania związane z praktycznym stosowaniem przepisów.

Więcej informacji znajdą Państwo na www.powermeetings.eu

Zapraszam do udziału, z pewnością warto.

Jolanta Szczepaniak

Project Manager

powermeetings.eu

 tel.:   +48 22 740 67 80

e-mail: [email protected]

www.powermeetings.eu

 

Minister skarbu Dawid Jackiewicz z wiceministrami Henrykiem Baranowskim i Filipem Grzegorczykiem będzie wciąż nadzorował spółki energetyczne. Minister energii bierze górnictwo. Paweł Sałek odpowiedzialny za sprawy klimatyczne w resorcie środowiska.