Menu
Patronat honorowy Patronage

Konferencja Power Academy, 15-16.12.2015, Warszawa

  

  

 
W dniach 15-16 grudnia 2015 r. na Politechnice Warszawskiej odbędzie się wydarzenie skierowane do studentów zainteresowanych branżą energetyczną. Celem projektu jest stworzenie platformy wymiany wiedzy pomiędzy ekspertami z wieloletnim doświadczeniem w sektorze energetycznym, a studentami, stojącymi dopiero u progu kariery w tej branży. Uczestnicy wydarzenia będą mogli wziąć udział w licznych warsztatach z dziedziny energetyki prowadzonych przez ekspertów w tej branży, a także sprawdzić swoją wiedzę w debacie oksfordzkiej, której tematem będzie problem magazynowania energii. Dodatkowo studenci zaproszeni są do uczestnictwa w konferencji, którą poprowadzi Partner Główny – PGNiG Termika. Temat konferencji to blackout. Ciekawe zajęcia pozwolą studentom poznać nowoczesne rozwiązania techniczne stosowane w energetyce, a także dowiedzieć się o możliwościach pracy w tej branży. 

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Studentów BEST, a partnerem merytorycznym Koło Naukowe Energetyków.

Więcej informacji na fanpage’u: https://www.facebook.com/power.academy.best/?fref=nf

Zapraszamy

 

Rząd PiS z udziałem wiceministra z poprzedniej ekipy Wojciecha Kowalczyka będzie prawdopodobnie realizował drugi „plan Kowalczyka”. Ale żeby nowa Kompania Węglowa przestała fedrować straty, z rynku musi zniknąć od 5 do 7 mln ton niepotrzebnego węgla rocznie.

Sejm w ekspresowym tempie uchwalił ustawę powołującą ministra energetyki. Prawdopodobnie Henryk Baranowski i Grzegorz Tobiszowski zostaną wiceministrami odpowiedzialnymi za energetykę i górnictwo.

Prawie 5 mld zł pomocy publicznej dla zamykanych kopalń do 2018 r. Taka suma znalazła się w wysłanym do Brukseli wiosną przez poprzedni rząd wniosku notyfikacyjnym.

Chiński państwowy kapitał coraz śmielej poczyna sobie w sektorze nuklearnym w Europie. Ostatnio Chińczycy dostali zielone światło dla zakupu mniejszościowego udziału we francuskim gigancie Areva. Wcześniej weszli do grona udziałowców nowej brytyjskiej elektrowni jądrowej Hinkley Point C. Coraz bliżej do rozbudowy przez firmy z Państwa Środka elektrowni Cernavoda w Rumunii. Czy Chińczycy są receptą na główną dziś bolączkę energetyki jądrowej - brak długoterminowego finansowania?

Technologie wspiera: