Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Patronaty
  4. >
  5. Konferencja „Polska energia w Europie. Wyzwania modernizacyjne”, 27.01.2016, Warszawa

Konferencja „Polska energia w Europie. Wyzwania modernizacyjne”, 27.01.2016, Warszawa

baner-faepl

baner faepl

 

Zapraszamy na konferencję organizowaną przez Forum Analiz Energetycznych i Konfederację Lewiatan:

Polska energia w Europie. Wyzwania modernizacyjne

27 stycznia 2016 r.

od godz. 10:00, Hotel Belweder – Klonowa,  ul. Flory 2, Warszawa

Pierwszy rok po wyborach to okres podejmowania decyzji i inicjowania reform. Kwestie energetyczne należą do najważniejszych tematów gospodarczych – polska gospodarka, aby mogła się w kolejnych latach rozwijać, potrzebuje stabilnych dostaw energii. Sektor energetyczny znajduje się w fazie transformacji wywoływanej potrzebą wymiany starych elektrowni, potrzebą modernizacji, ale także przyjęciem nowych celów energetycznych w Europie do 2030 r. W ramach europejskiej Unii Energetycznej w kolejnych miesiącach będą zapadały decyzje m.in. w zakresie nowej organizacji rynków energii, wsparcia odnawialnych źródeł energii, rynków mocy oraz współpracy regionalnej.

Polska energetyka znalazła się na rozdrożu. W jakie źródła energii inwestować? Jaka jest przyszłość węgla w Polsce? Jak zapewnić przychody wytwórcom energii? Jak odnajdzie się sektor energetyczny w integrującym się rynku energii elektrycznej w Europie? Mamy świadomość, że wizja powinna być opracowana w najbliższym czasie, aby sektorowi energetycznemu umożliwić dalszy rozwój – to szczególne wyzwanie dla nowego rządu. Zależy nam na wsparciu tej debaty. 

Program konferencji będzie dostępny wkrótce. Konferencja będzie prowadzona w języku polskim i angielskim. Dla wszystkich gości dostępne będzie tłumaczenie symultaniczne. 

Udział w konferencji jest bezpłatny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, konieczna będzie wcześniejsza rejestracja dostępna od 15 listopada.

Szczegóły

 

 

 

 

Polskie gospodarstwa domowe muszą przeznaczyć na ogrzewanie większą część swoich budżetów, niż w większości krajów Europy. Dlaczego za ciepło płacimy tak dużo i czy można ograniczać te wydatki? W rozmowie na ten temat w Polsacie News 2 brała udział Justyna Piszczatowska.

Rząd na odchodnym próbuje jeszcze zapewnić ostatni zastrzyk gotówki dla Kompanii Węglowej. Towarzystwo Finansowe Silesia może sprzedać lub zastawić akcje państwowych spółek, które dostało. Pieniądze z tej transakcji pożyczy Kompanii.

gornicymodlcie
Polska ma zdecydowanie gorsze parametry dostaw energii elektrycznej niż kraje Europy Zachodniej, chociaż za te usługi płacimy tyle samo. W czym tkwi problem?
sieci saidi