Menu
Patronat honorowy Patronage

Konferencja „Polska energia w Europie. Wyzwania modernizacyjne”, 27.01.2016, Warszawa

 

Zapraszamy na konferencję organizowaną przez Forum Analiz Energetycznych i Konfederację Lewiatan:

Polska energia w Europie. Wyzwania modernizacyjne

27 stycznia 2016 r.

od godz. 10:00, Hotel Belweder – Klonowa,  ul. Flory 2, Warszawa

Pierwszy rok po wyborach to okres podejmowania decyzji i inicjowania reform. Kwestie energetyczne należą do najważniejszych tematów gospodarczych – polska gospodarka, aby mogła się w kolejnych latach rozwijać, potrzebuje stabilnych dostaw energii. Sektor energetyczny znajduje się w fazie transformacji wywoływanej potrzebą wymiany starych elektrowni, potrzebą modernizacji, ale także przyjęciem nowych celów energetycznych w Europie do 2030 r. W ramach europejskiej Unii Energetycznej w kolejnych miesiącach będą zapadały decyzje m.in. w zakresie nowej organizacji rynków energii, wsparcia odnawialnych źródeł energii, rynków mocy oraz współpracy regionalnej.

Polska energetyka znalazła się na rozdrożu. W jakie źródła energii inwestować? Jaka jest przyszłość węgla w Polsce? Jak zapewnić przychody wytwórcom energii? Jak odnajdzie się sektor energetyczny w integrującym się rynku energii elektrycznej w Europie? Mamy świadomość, że wizja powinna być opracowana w najbliższym czasie, aby sektorowi energetycznemu umożliwić dalszy rozwój – to szczególne wyzwanie dla nowego rządu. Zależy nam na wsparciu tej debaty. 

Program konferencji będzie dostępny wkrótce. Konferencja będzie prowadzona w języku polskim i angielskim. Dla wszystkich gości dostępne będzie tłumaczenie symultaniczne. 

Udział w konferencji jest bezpłatny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, konieczna będzie wcześniejsza rejestracja dostępna od 15 listopada.

Szczegóły

 

 

 

 

Partnerzy portalu

Polskie gospodarstwa domowe muszą przeznaczyć na ogrzewanie większą część swoich budżetów, niż w większości krajów Europy. Dlaczego za ciepło płacimy tak dużo i czy można ograniczać te wydatki? W rozmowie na ten temat w Polsacie News 2 brała udział Justyna Piszczatowska.

Partnerzy portalu

Partnerzy portalu

Rząd na odchodnym próbuje jeszcze zapewnić ostatni zastrzyk gotówki dla Kompanii Węglowej. Towarzystwo Finansowe Silesia może sprzedać lub zastawić akcje państwowych spółek, które dostało. Pieniądze z tej transakcji pożyczy Kompanii.

Partnerzy portalu

Polska ma zdecydowanie gorsze parametry dostaw energii elektrycznej niż kraje Europy Zachodniej, chociaż za te usługi płacimy tyle samo. W czym tkwi problem?

Partnerzy portalu

Partnerzy portalu