Menu
Patronat honorowy Patronage

Seminarium pt.: „Eksploatacja instalacji energetycznego spalania w ramach BAT”, 9.12.2015, Warszawa

Seminarium pt.: „Eksploatacja instalacji energetycznego spalania w ramach BAT”

Szanowni Państwo,

Organizatorzy – Zespół powermeetings.eu wraz z Partnerami Merytorycznymi zapraszają do udziału w seminarium: Eksploatacja instalacji energetycznego spalania w ramach BAT. Odstępstwa od konkluzji, które odbędzie się  9 grudnia 2015 r., w Hotelu Marriott w Warszawie.

Zdaniem ekspertów, część dużych ciepłowni już w przyszłym roku przestanie spełniać wymogi dotyczące emisji spalin – zgodnie z wymogami Dyrektywy IED, a od 2022 roku wyśrubowane normy zaczną obowiązywać mniejsze kotłownie. Konieczne będą więc liczne modernizacje.

Tzw. konkluzje BAT dla instalacji energetycznego spalania, zgodnie z Dyrektywą IED określają wymagania związane z najlepszymi dostępnymi technikami i będą z automatu obowiązywać obligatoryjnie. Co ważne, będą także podstawą do wydawania pozwoleń zintegrowanych dla zobligowanych przedsiębiorstw przez właściwe organy ochrony środowiska.

Bez dostosowania do wymagań konkluzji BAT od 2020 r. instalacjom spalania grozi brak zgody na ich dalszą eksploatację.

W trakcie  grudniowego seminarium skupimy się m.in. na takich zagadnieniach, jak:
Aktualny kształt wymagań wynikających z konkluzji BAT dla branży – prezentacja wyników  prac technicznej grupy roboczej z Sewilli
Wpływ nowych wymagań BAT na kształt pozwoleń zintegrowanych
Zmiany przepisów dotyczących dużych źródeł energetycznego spalania (LCP)

Spotkanie poprowadzą:
Małgorzata Typko, Ekspert Ochrony Środowiska
Michał Jabłoński, Ekspert Ochrony Środowiska, Towarzystwo Gospodarcze Polskie Elektrownie
Marzena Jasińska, Dyrektor Biura Ochrony Środowiska, CIECH S.A.
Robert Żmuda, Dyrektor  Działu Rozwoju, SBB ENERGY S.A.

Zapraszamy do udziału! Z pewnością warto usystematyzować i pogłębić swoją wiedzę na temat najnowszych ustaleń dotyczących konkluzji BAT.

Serdecznie zapraszamy
Organizatorzy i Partnerzy Merytoryczni
Więcej info: www.powermeetings.eu

 

Polska ma zdecydowanie gorsze parametry dostaw energii elektrycznej niż kraje Europy Zachodniej, chociaż za te usługi płacimy tyle samo. W czym tkwi problem?

Rekordowa wysokość zapasów oraz prognozy, nie przewidujące nadejścia chłodów w najbliższych tygodniach doprowadziły do spadku amerykańskich cen gazu do poziomów nie widzianych od 2012 r., kiedy to osiągały historyczne minima. Gdyby już dziś sprowadzać z Ameryki LNG, jego cena byłaby bliska cen europejskich.