Wchodzi w życie duża nowelizacja Prawa energetycznego
Dziś, tj. 30 października, wchodzi w życie obszerna nowelizacja ustawy prawo energetyczne, która ma na celu wdrożyć do polskiego porządku prawnego wymogi wynikające z rozporządzenia wymuszającego transparentność na hurtowym rynku energii. Co się zmieni?
Dotyczy: wdrożenie rozporządzenia REMIT
Tytuł: ustawa o zmianie ustawy - Prawo energetyczne oraz niektórych innych ustaw (implementacja REMIT)
Etap: wejście w życie
Następny etap: stosowanie
Prezydent Andrzej Duda odmówił podpisania ustawy o ratyfikacji zmian do Protokołu z Kioto. Realnego znaczenia to mieć nie będzie, służy jednak pokazaniu naszej „twardości”.

Turcja dołączyła do grona klientów Gazpromu, którzy w arbitrażu walczą o obniżenie cen dostarczanego im rosyjskiego gazu. Turcy chcą wymusić obiecaną im ponad 10 proc. obniżkę, a nowy etap sporu stawia pod jeszcze większym znakiem zapytania projekt nowego gazociągu przez Morze Czarne.