Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. WysokieNapiecie.pl w mediach
  4. >
  5. TVN24 BiŚ – o kosztach zakupu KWK Brzeszcze przez Tauron

TVN24 BiŚ – o kosztach zakupu KWK Brzeszcze przez Tauron

Stacja TVN24 Biznes i Świat powołując się na informacje portalu WysokieNapiecie.pl szacuje koszty inwestycji w kopalnię Brzeszcze, którą przejmie Tauron.

Stacja TVN24 Biznes i Świat powołując się na informacje portalu WysokieNapiecie.pl szacuje koszty inwestycji w kopalnię Brzeszcze, którą przejmie Tauron.

– Należy jednak pamiętać, że w przypadku nabycia kopalni Brzeszcze, Tauron będzie musiał zainwestować w nią niemałe pieniądze.

Portal wysokienapiecie.pl twierdzi, że wspomniana kwota sięgnie przynajmniej 250 mln zł, a w przyszłości zdaniem analityków może być znacznie wyższa. Należy doliczyć bowiem do tego także 80 mln zł zwrotu pomocy publicznej, którą najprawdopodobniej będzie trzeba oddać. Komisja Europejska jeszcze nie odpowiedziała oficjalnie, czy Polska mogła wesprzeć tą drogą kopalnię – podaje TVN24 BiŚ

Całość na stronie TVN24 BiŚ

W nocy z 28 na 29 października odszedł prof. Krzysztof Żmijewski. Autorytet w dziedzinie energetyki. Wieloletni menedżer i naukowiec. Zwolennik analizowania i przeciwnik politykowania. Głos zdrowego rozsądku, którego bardzo będzie brakować.

zmijewski krzysztof
Rynek energii rozwija:

Turcja dołączyła do grona klientów Gazpromu, którzy w arbitrażu walczą o obniżenie cen dostarczanego im rosyjskiego gazu. Turcy chcą wymusić obiecaną im ponad 10 proc. obniżkę, a nowy etap sporu stawia pod jeszcze większym znakiem zapytania projekt nowego gazociągu przez Morze Czarne.

gaz ceny rosja turcja

Energetyka wiatrowa za 15 lat może zatrudniać w Polsce więcej pracowników niż górnictwo – oceniają eksperci WISE. Dużo musiałoby się jednak wydarzyć. Po pierwsze, nasz kraj musiałby przyjąć stabilną politykę energetyczną, zakładającą, że budujemy potencjał biznesowy w tym obszarze.

miejsca pracy w energetyce wiatrowej

Nowy rząd postawi na ciepłownictwo, może też próbować wprowadzić rynek mocy i odebrać źródłom odnawialnym pierwszeństwo w dostępie do sieci. Dwie ostatnie kwestie wymagają jednak zgody Brukseli, o którą nie będzie łatwo.

sejm obrady
Rynek energii rozwija: