Energa prywatyzowana mimo braku trójpaku?
Ministerstwo Skarbu Państwa podtrzymuje planowany termin debiutu państwowej spółki Energa na warszawskiej giełdzie, ustalony na III kwartał tego roku.
Dotyczy: prywatyzacji gdańskiej Energii
Tytuł: projekt ustawy o OZE przygotowywanego przez Ministerstwo Gospodarki
Etap: obowiązywanie
Miliony Polaków mogą być zainteresowane wytwarzaniem prądu we własnych domach. W ten sposób zastąpiliby firmy energetyczne, które nie chcą budować dużych elektrowni. Rządzący opóźniają jednak zmianę przepisów, które utrudniają taką działalność.