Menu
Patronat honorowy Patronage

Polskie Radio – o ustawie antysmogowej

Bartłomiej Derski mówił w programie gospodarczym Polskiego Radia o konsekwencjach wprowadzenia tzw. ustawy antysmogowej.

Bartłomiej Derski mówił w programie gospodarczym Polskiego Radia o konsekwencjach wprowadzenia tzw. ustawy antysmogowej.

Zgodnie z przepisami ustawy antysmogowej sejmiki mogą nakazać palenie w piecach lepszej jakości węglem. – Może to więc być korzystne rozwiązanie dla górników, bo będą mieli więcej tych odbiorców detalicznych, którzy zapłacą za węgiel drożej niż za miał węglowy, który nigdy nie powinien trafiać do domowych palenisk, ponieważ tam nie ma filtrów, które wyłapują te zanieczyszczenia, tak jak to jest w przypadku elektrowni – zauważa Bartłomiej Derski.

Cała rozmowa do wysłuchania na stronach Polskiego Radia

 

 

Debata on-line pt. „Polska koncepcja gospodarki niskoemisyjnej” - Ministerstwo Gospodarki sala ABC (Pl. Trzech Krzyży 3/5 Warszawa

Zakup kopalni "Brzeszcze" za 1 zł to zaledwie początek. Tauron będzie musiał w najbliższym czasie zainwestować w nią przynajmniej 250 mln zł, a najprawdopodobniej jeszcze szybciej zwrócić 80 mln zł pomocy publicznej. Jak zareaguje na to Komisja Europejska, która jeszcze w lutym twardo twierdziła, że każda kopalnia, która dostała pomoc publiczną, musi być zamknięta?

Od 15 października teksty serwisu WysokieNapiecie.pl będą docierać także do czytelników portali z Grupy Wirtualna Polska – wp.pl, o2.pl, BizTok.pl oraz Money.pl.