Menu
Patronat honorowy Patronage

Tauron analizuje powrót do budowy bloku w Łagiszy pod kątem ciepłownictwa

Warszawa, 18.11.2021 (ISBnews) – Tauron Polska Energia analizuje możliwość powrotu do realizacji projektu bloku gazowego w Elektrowni Łagisza jako produkującego ciepło w skojarzeniu, poinformował wiceprezes Krzysztof Surma.

"Analizujemy kwestię bloku w Łagiszy, oczywiście, w kontekście transformacji ciepłownictwa z obszaru węglowego w gazowy, czyli byłby to blok o wysokim skojarzeniu z ciepłem" – powiedział Surma podczas telekonferencji.

Wyjaśnił, że analiza jest prowadzona pod kątem rentowności i nakładów inwestycyjnych

"Jeżeli warunki rynkowe i systemy wsparcia – szczególnie system aukcyjny – byłyby sprzyjające, to taka decyzja nie jest wykluczona" – dodał wiceprezes.

W połowie 2017 r. Tauron rozwiązał umowę inwestycyjną z Polskim Funduszem Rozwoju (PFR), której celem była wspólna realizacja projektu "Budowa Bloku Gazowo-Parowego klasy 413 Mwe" w Elektrowni Łagisza.

Tauron Polska Energia jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej oraz ciepła. Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18% powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem energii w Polsce oraz jednym z największych podmiotów gospodarczych w kraju. W skład grupy wchodzą m.in. Tauron Wydobycie, Tauron Wytwarzanie, Tauron Ekoenergia, Tauron Ciepło, Tauron Dystrybucja, Tauron Sprzedaż oraz Tauron Obsługa Klienta.

(ISBnews)

 

Partnerzy portalu

Partnerzy portalu

Partnerzy portalu

Partnerzy portalu

Partnerzy portalu