Menu
Patronat honorowy Patronage

Prezes PGNiG: Zużycie gazu w Polsce może wzrosnąć do ok. 30 mld m3 w 10 lat

Warszawa, 28.09.2020 (ISBnews) – Zużycie gazu ziemnego w Polsce może sięgnąć 30 mld m3 w ciągu 10 lat, jeśli utrzyma się obecne tempo wzrostu zapotrzebowania, uważa prezes Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG) Jerzy Kwieciński. Obecnie roczne zużycie gazu wynosi ok. 19 mld m3.

"W ostatnich latach zużycie gazu rosło o ok. 1 mld m3 rocznie. Jeżeli ten trend się utrzyma, to na koniec dekady będziemy mieli nie prognozowane wcześniej 23 mld m3 czy 25 mld m3 zużycia, a możemy mieć zużycie na poziomie 30 mld m3" – powiedział Kwieciński podczas konferencji GazTerm.

Podkreślił, że chodzi o cały polski rynek gazu, nie tylko o wielkości zapewniane przez PGNiG.

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą. Skonsolidowane przychody wyniosły 42,02 mld zł w 2019 r.

(ISBnews)

 

Partnerzy portalu

Partnerzy portalu

Partnerzy portalu

Partnerzy portalu

Partnerzy portalu