Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Krótkie spięcie
  4. >
  5. PFR zakłada, że due diligence Rafako potrwa ok. 2 miesięcy

PFR zakłada, że due diligence Rafako potrwa ok. 2 miesięcy

Poznań, 27.10.2021 (ISBnews) – Trwający obecnie proces due diligence w Rafako powinien się zakończyć w ciągu około 2 miesięcy, poinformował ISBnews prezes Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR) Paweł Borys.

"Jeden z naszych funduszy – Fundusz Inwestycji Polskich Przedsiębiorstw Fundusz Inwestycji Zamkniętych Aktywów Niepublicznych (FIPP FIZAN) jest aktywnie zaangażowany w badanie spółki Rafako. W mojej ocenie, proces due diligence powinien się zakończyć za około 2 miesiące. To jest niezbędne do podejmowania kolejnych decyzji w sprawie Rafako"- powiedział Borys w rozmowie z ISBnews w kuluarach konferencji Impact'21 w Poznaniu.

Borys nie chciał komentować prac związanych z pracami przy bloku w Jaworznie o mocy 910 MW, który został oddany do użytku w połowie 2020 roku i od kilku tygodni nie produkuje energii elektrycznej ze względu na konieczność usunięcia usterek technicznych. Powiedział jedynie, że jest "optymistą co do pozytywnego rozwiązania tej sprawy".

Na początku października Polimex-Mostostal podał, że zawarł z Nowe Jaworzno Grupa Tauron (NJGT) – spółką zależną Taurona Polskiej Energii – i Funduszem Inwestycji Polskich Przedsiębiorstw Funduszem Inwestycyjnym Zamkniętym Aktywów Niepublicznych (FIPP FIZAN) z Grupy Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR) list intencyjny w sprawie działań związanych z potencjalnym nabyciem akcji Rafako.

Rafako w restrukturyzacji jest największym w Europie producentem kotłów oraz urządzeń ochrony środowiska dla energetyki. Oferuje generalną realizację bloków energetycznych opalanych paliwami kopalnymi. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży Rafako sięgnęły 1 207,77 mln zł w 2020 r.

Wojciech Żurawski

(ISBnews)