Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Krótkie spięcie
  4. >
  5. LPP ma umowę z Figene Energia na dostawy 'zielonej’ energii

LPP ma umowę z Figene Energia na dostawy 'zielonej’ energii

Warszawa, 07.10.2021 (ISBnews) – LPP podpisało umowę z Figene Energia na dostawę prze okres 10 lat zielonej energii do większości budynków biurowych firmy na terenie Polski oraz Centrum Dystrybucyjnego w Pruszczu Gdańskim od 1 stycznia 2023 r., podała spółka Szacowany wolumen energii niezbędnej do zaspokojenia potrzeb firmy w tym okresie wynosi 358 tys. MWh. 

"Kontrakt podpisany z firmą Figene Energia, to nasz kolejny krok w realizacji celów, jakie przyjęliśmy w 'Strategii Zrównoważonego Rozwoju na lata 2020-2025'. Zobowiązaliśmy się w niej, że sukcesywnie będziemy neutralizować nasz wpływ na otoczenie, mając na uwadze wszystkie obszary działalności. Kilka tygodni temu zakończyliśmy instalację paneli fotowoltaicznych na powstającym w Brześciu Kujawskim Centrum Dystrybucyjnym LPP. Tam zdecydowaliśmy się na zasilanie słoneczne. Tym razem, podpisując umowę z Figene postawiliśmy na energię wiatrową" – powiedział dyrektor ds. administracyjno-technicznych w LPP Łukasz Piwoński, cytowany w komunikacie.  

Podpisana umowa z Figene Energia przewiduje możliwość przedłużenia kontraktu o okres dodatkowych 5 lat.

Zgodnie z założeniami strategii zrównoważonego rozwoju na lata 2020-2025 "For People For Our Planet" wdrażanie przez LPP rozwiązań przyjaznych środowisku obejmuje nie tylko procesy produkcyjne, logistyczne i sieć sprzedaży, ale także obiekty, w których działa spółka. Oprócz decyzji o zasilaniu własnych biur i budynków z OZE, LPP stawia na zieloną energię również w salonach sprzedaży. 

"Tam, gdzie istnieje możliwość wyboru dostawcy, z uwagi na warunki najmu, spółka korzysta ze źródeł odnawialnych – w 2020 roku z OZE pochodziło 25% energii zużywanej przez sklepy. Celem długofalowym spółki w zakresie zrównoważonego rozwoju w budynkach centrali i sieci sprzedaży jest objęcie wszystkich nowych obiektów certyfikatami ekologicznymi BREEAM lub LEED. Działania podejmowane we wszystkich obszarach strategii mają z kolei doprowadzić do ograniczenia emisji CO2 o 15% do 2025 r." – podsumowano.

LPP zarządza markami modowymi Reserved, Cropp, House, Mohito i Sinsay. Spółka jest notowana na GPW w Warszawie od 2001 roku.

(ISBnews)