Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Krótkie spięcie
  4. >
  5. Hop.City planuje kilka tysięcy ładowarek jednośladów w automatach One Box Allegro

Hop.City planuje kilka tysięcy ładowarek jednośladów w automatach One Box Allegro

Warszawa, 03.10.2023 (ISBnews/ ISBnews.tv) – Allegro we współpracy z Hop.City wprowadziło do swoich automatów paczkowych One Box nową usługę – Swap & Go, która pozwala na błyskawiczną wymianę baterii w elektrycznych jednośladach, podały spółki. Jak poinformował ISBnews.tv CEO Hop.City Łukasz Banach, planowana liczba takich ładowarek w Polsce wyniesie przynajmniej kilka tysięcy.

"Hop.City wspólnie z Allegro wprowadza na rynek zupełnie nową – nie bójmy się tego słowa: przełomową – usługę hop Charger która pozwala zbudować na małych elektrycznych pojazdach nieograniczony zasięg. Tak naprawdę usługa ta pozwala nam zrobić to, co jest standardem na rynku dla spalinowych samochodów czy spalinowych skuterów: podjeżdżamy, w 30 sekund wymieniamy baterie i możemy jechać dalej. To jest pierwsze tego typu rozwiązanie na świecie i tym bardziej pierwsze rozwiązanie, które jest modułem, który można zamontować w istniejącej infrastrukturze miejskiej" – powiedział Banach w rozmowie z ISBnews.tv.

"Planujemy, żeby liczba urządzeń osiągnęła w Polsce przynajmniej kilka tysięcy, a w ciągu najbliższych kilkunastu miesięcy poza granicami również celujemy w podobną liczbę, natomiast jest to na dość wczesnym etapie. Ale prowadzimy również negocjacje w sprawie użytkowania i rozwoju takiej sieci także poza rynkiem europejskim, gdzie wyzwania są podobne" – dodał.

Pierwszych 6 urządzeń z usługą Swap & Go działa w Warszawie, Krakowie i Poznaniu. Całość została zaprojektowana i wyprodukowana w Polsce.

"Jeśli chodzi o model biznesowy, korzystanie z urządzeń w pierwszej kolejności adresujemy do użytku biznesowego, czyli zarówno dla kurierów, jak i dla użytkowników, którzy korzystają z flot firmowych" – wskazał też Banach.

Usługa ładowania baterii w automatach paczkowych Allegro One Box jest możliwa dzięki modułowi ładującemu opracowanemu i działającego pod kontrolą autorskiego oprogramowania Hop.City. Moduły zostały zaprojektowane w taki sposób, aby mogły ładować różne typy baterii – zarówno rowerowe, jak i skuterowe.

Allegro jest platformą handlową numer 1 w Polsce. Sprzedaż realizowana jest głównie przez firmy za pośrednictwem platformy e-commerce typu marketplace Allegro.pl. Od października 2016 r. Allegro należy do funduszy Cinven, Permira i Mid Europa. Spółka zadebiutowała na GPW w październiku 2020 r. Wchodzi w skład indeksu WIG20.

Lesław Kretowicz

(ISBnews/ ISBnews.tv)