Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Krótkie spięcie
  4. >
  5. EDP EP zwiększyła zakontraktowanie mocy instalacji solarnych o 124% r/r do 100 MWp w 2023

EDP EP zwiększyła zakontraktowanie mocy instalacji solarnych o 124% r/r do 100 MWp w 2023

nbsp;EDP Energia Polska (EDP EP) zakontraktowała ponad 100 MWp mocy elektrycznej w 2023 r., w ramach 665 kontraktów z firmami działającymi w Polsce, podała spółka. Jest to wynik ponad dwukrotnie większy niż w roku poprzednim.

"Rekordowa liczba umów zawartych przez EDP EP w 2023 roku przełożyła się na ponad dwukrotny (124%) wzrost zakontraktowanej mocy w porównaniu do roku 2022. EDP w Polsce w 2023 roku zakontraktowało ponad 100 MWp mocy w ramach projektów rozproszonej generacji fotowoltaicznej. Jest to najwyższy roczny wynik od początku działalności firmy w Polsce. […] Wśród klientów biznesowych EDP EP znalazły się znane firmy takie jak Aldi czy Emitel" – czytamy w komunikacie.

W 2023 roku grupa EDP współpracując z klientami B2B zakontraktowała łącznie 623 MWp w Polsce i w krajach takich jak Portugalia, Hiszpania, Włochy, Belgia, Holandia czy Brazylia. Przełożyło się to na wzrost na poziomie niemal 80% w porównaniu do 2022. W efekcie grupa posiada łącznie około 1 500 MWp zakontraktowanej mocy na tych rynkach.

"Z miesiąca na miesiąc potwierdzamy, że nasza oferta odpowiada na oczekiwania przedsiębiorców, którzy chcą inwestować w niezależne i zrównoważone źródła energii. Te wyniki odzwierciedlają nasz wkład w budowanie energetyki zero i niskoemisyjnej. Cieszymy się, że możemy napędzać polską gospodarkę czystą energią, dzieląc się doświadczeniem grupy EDP, światowego lidera zrównoważonych rozwiązań. Nie zamierzamy zwalniać tempa. Będziemy nadal wspierać polski biznes, oferując rozwiązania, dzięki którym przedsiębiorcy będą mogli nie tylko zaoszczędzić na rachunkach za prąd, ale także na stałe uzyskać dostęp do niezależnych źródeł energii" – powiedział country manager EDP Energia Polska Ireneusz Kulka, cytowany w komunikacie.

EDP Energia Polska działa na polskim rynku energetycznym od 2020 roku i jest członkiem Grupy EDP. Firma dostarcza klientom biznesowym rozwiązania energetyczne i fotowoltaiczne. Sama Grupa EDP działa na polskim rynku od 2007 roku poprzez EDP Renewables Polska, rozwijającą duże projekty farm wiatrowych i fotowoltaicznych.

(ISBnews)

Śledź zmiany w energetyce.
Zapisz się do naszego newslettera!