Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Krótkie spięcie
  4. >
  5. Domański, PO: Koalicja chce zamrożenia cen energii na 6 mies., cen gazu na cały rok

Domański, PO: Koalicja chce zamrożenia cen energii na 6 mies., cen gazu na cały rok

nbsp;Koalicja ma propozycję zamrożenia cen energii elektrycznej na okres sześciu miesięcy przyszłego roku oraz zamrożenia cen gazu na cały 2024 rok, zapowiedział doradca Donalda Tuska i przyszły poseł Platformy Obywatelskiej (PO) Andrzej Domański.

"Prowadzimy rozmowy dotyczące cen energii. Wiemy, że tak radykalny wzrost cen energii dla gospodarstw domowych jest absolutnie  nie do zaakceptowania i dlatego prowadzimy prace, mamy już konkretne wyliczenia dotyczące zamrożenia cen energii na poziomie zbliżonym do cen tegorocznych" – powiedział Domański w Polsat News.

"W naszych rozmowach pojawia się termin kolejnych sześciu miesięcy, w których te ceny – mówię o energii elektrycznej – byłyby zamrożone, widzimy miejsce, aby cały 2024 rok dla cen gazu był zamrożony, a później jakieś stopniowe dochodzenie do cen rynkowych" – dodał.

Maksymalne ceny energii i gazu dotyczą m.in. gospodarstw domowych jednostek samorządu terytorialnego, niektórych podmiotów użyteczności publicznej oraz małych i średnich przedsiębiorstw. Limity zużycia energii objęte mrożeniem cen na poziomie z 2022r. zostały zwiększone w sierpniu, po wejściu w życie nowelizacji ustawy o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców energii elektrycznej w 2023 roku w związku z sytuacją na rynku energii elektrycznej.

(ISBnews)