Erbud ma umowę z Tauronem na kotłownię w EC Bielsko Północ za 51,8 mln zł netto

Warszawa, 08.07.2021 (ISBnews) - Konsorcjum Erbud Industry i Erbud podpisało z Tauron Ciepło umowę o wartości 51,79 mln zł netto na "Budowę w formule 'pod klucz' kotłowni szczytowo-rezerwowej w Tauron Ciepło Sp. z o.o., Zakład Wytwarzania Bielsko-Biała Elektrociepłownia Bielsko - Północ EC-2", podał Erbud.

"Przedmiot umowy obejmuje zaprojektowanie i wykonanie na rzecz zamawiającego w formule 'pod klucz' kotłowni szczytowo-rezerwowej w ZWB EC2, wyposażonej w dwa kotły wodne o mocy 2x38 MWt każdy, wyposażone w dwie płomienice, ekonomizer, układ podmieszania, układ do utrzymywania kotła w ciepłej rezerwie oraz w dwa palniki olejowo-gazowe wraz z niezbędnymi instalacjami i urządzeniami pomocniczymi" - czytamy w komunikacie.

Przekazanie instalacji do eksploatacji przewidziano w terminie 19 miesięcy do daty podpisania umowy.

Grupa Erbud to polska grupa budowlana świadcząca usługi w segmencie mieszkaniowym, komercyjnym, użyteczności publicznej oraz inżynieryjno-drogowym i energetycznym na terenie Polski i krajów europejskich. Jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r. W 2020 r. miała 2,23 mld zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews)

 

Komentarze

Autor

Patronat honorowy

Partnerzy portalu

PGE PSE