Elektrownia Opole II może być jedną z ostatnich wielkich inwestycji węglowych. Rząd jest z niej dumny, ale powinna być dla też dla niego nauczką i zachętą do zmian przepisów. [...]
Elektrownia Opole II może być jedną z ostatnich wielkich inwestycji węglowych. Rząd jest z niej dumny, ale powinna być dla też dla niego nauczką i zachętą do zmian przepisów. [...]
♦ Los polskich spółek węglowych zależy od rekinów finansjery w Londynie i Nowym Jorku. ♦ Kompania Węglowa dostała niezłe ratingi od międzynarodowych agencji.♦ KW uzgodniła także transakcję sprzedaży czterech [...]
Konkluzje Rady Europejskiej z 24 X są już dostępne od kilku dni, ale wciąż wywołują kontrowersje, a przede wszystkim pytania. Prosimy także ekspertów aby pokusili się o ocenę tego [...]
Polska dostała to czego chciała. Na razie, bo rozgrywka nie jest skończona.
Znamy projekt konkluzji październikowego szczytu klimatyczno-energetycznego. Polska na razie mówi „nie“. Czy powinniśmy grać na zwłokę?
Normy jakości dla węgla miały być batem na importerów, ale resort gospodarki może też przy okazji wyrzucić Bogdankę i Tauron z rynku sprzedaży detalicznej tego paliwa
Hiszpan Miguel Arias Cañete będzie nowym komisarzem ds energetyki i klimatu. Za to Alenka Bratušek, która miała być wiceszefową KE odpowiedzialną za unię energetyczną zaprzepaściła swoje szanse. [...]
Koncesje, certyfikaty ISO i kary - rząd próbuje zupełnie zablokować import węgla spoza UE do Polski Ale embargo nie uratuje tonących spółek węglowych Górnego Śląska.
Ministerstwo Gospodarki chce wprowadzić normy jakości dla węgla, które wypromowałyby polski surowiec, a pogrążyły rosyjski. Pierwsze podejście to porażka – dopuszczalne parametry pasują idealnie do węgla z importu.
Kompania Węglowa walczy o długoterminowe finansowanie w zagranicznych instytucjach. Zniosła deputaty węglowe żeby poprawić swoje wskaźniki przed rozmowami z inwestorami.