ETS jest najważniejszym narzędziem do dekarbonizacji Europy, ale stał się też maszynką do robienia pieniędzy. Zarabiają państwa i inwestorzy finansowi. Dla energetyki, która za to płaci, [...]
ETS jest najważniejszym narzędziem do dekarbonizacji Europy, ale stał się też maszynką do robienia pieniędzy. Zarabiają państwa i inwestorzy finansowi. Dla energetyki, która za to płaci, [...]
Efektywność, własne źródła, zarządzanie popytem na energię - to wszystko nabiera zupełnie nowego wymiaru gdy ceny prądu na przyszły rok przekraczają 1000 zł za MWh
Nad Renem i Łabą ogłoszono drugi stopień zagrożenia. Trzeci stopień to już racjonowanie gazu i wyłączenia odbiorców przemysłowych. Mamy kryzys – obwieścił niemiecki minister gospodarki Robert Habeck.
Rozmowa Rafała Zasunia z Arkadiuszem Szymańskim, szefem Pionu Regulacji, Rynku Ciepła i Systemów Wsparcia w PGE Energia Ciepła
DLA ABONENTÓW
Orzeczenia Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego mogą zmienić plany Ministerstwa Infrastruktury i inwestorów w drugiej fazie budowy morskich farm wiatrowych na Bałtyku.
Węgiel tej zimy będzie wyjątkowo drogi, ale to jeszcze pól biedy. Gorzej, że ekogroszku i węgla grubego spalanego w kotłowniach w ogóle może zabraknąć.
Przywódcy UE zgodzili się na wprowadzić sankcje na unijną ropę przewożoną tankowcami. Zaczną obowiązywać za pół roku. Ropa dostarczana rurociągiem „Przyjaźń” wciąż będzie płynąć, tak jak chcieli tego Węgrzy. [...]
Komisja Europejska uznała, że nie będzie blokować płatności za gaz wg schematu wymyślonego przez Rosjan. Niemcy i Włosi już zakładają rublowe konta. Zdaniem unijnych operatorów sieci zima bez rosyjskiego [...]
Gaz nie przestanie płynąć z głupiego powodu braku jasnych reguł – stwierdził włoski premier Mario Draghi. Dodał, że nikt oficjalnie nie stwierdził, że płacenie w rublach narusza sankcje. [...]
Prawdopodobnie wśród nich jest węgierski MVM, niewykluczone, że także austriacki OMV, zastanawiają się włoski ENI i niemiecko-fiński Uniper. Bruksela przypomniała, że płacenie w rublach jest złamaniem sankcji, [...]