Od kilku lat rządzący powtarzają “w związku z rosnącym zapotrzebowaniem na energię elektryczną”, należy budować więcej źródeł wytwórczych, w tym elektrowni jądrowych. Ale rzeczywistość jest zgoła inna.
Od kilku lat rządzący powtarzają “w związku z rosnącym zapotrzebowaniem na energię elektryczną”, należy budować więcej źródeł wytwórczych, w tym elektrowni jądrowych. Ale rzeczywistość jest zgoła inna.
Co pięć lat z demograficznej mapy Polski ubywa liczba mieszkańców równa populacji Poznania. Jak to możliwe, że odpowiedzialni za planowanie przyszłość energetyki w Polsce tego nie widzą?
Takie zdumiewające założenie przyjęto w Krajowym Planie dla Energii i Klimatu żeby uzasadnić deklarowany wzrost popytu na energię elektryczną.