Komisja Nadzoru Rynku Energii zamiast prezesa URE – to już nie tylko pogłoska, ale główne założenie planowanych zmian w prawie energetycznym. Przy okazji rząd chce przenieść do URE część [...]
Komisja Nadzoru Rynku Energii zamiast prezesa URE – to już nie tylko pogłoska, ale główne założenie planowanych zmian w prawie energetycznym. Przy okazji rząd chce przenieść do URE część [...]
W ostatnich miesiącach na WysokieNapiecie.pl pisaliśmy o tym jak znowelizowana ustawa o obowiązkowych zapasach wpłynie na stan polskiego sektora gazowego – o wyeliminowaniu konkurencji pisały URE i UOKiK, [...]
Ceny energii w szczycie nawet kilkakrotnie wyższa niż rok temu - takie notowania giełdowe obserwujemy w ostatnich dniach. W innych częściach Europy w ostatnich tygodniach również widać wzrosty i [...]
Liczę na to, że ustawa o rynku mocy zostanie w tym roku zarówno uchwalona, jak i notyfikowana w Komisji Europejskiej – powiedział minister energii Krzysztof Tchórzewski. [...]
PGE jest na ostatniej prostej do dopięcia transakcji, jakiej nie widzieliśmy w polskiej energetyce od 2012 roku. Aby uzyskać zgodę urzędu antymonopolowego, musiała obiecać większą aktywność na giełdzie. [...]
Jego celem jest zwiększenie bezpieczeństwa energetycznego Unii, zmniejszenie zależności od innych w kwestii dostaw gazu, a także szybsze i skuteczniejsze radzenie sobie z kryzysami dostaw.
DLA ABONENTÓW
Lada dzień spodziewać się można podpisu prezydenta pod nowelizacją ustawy Prawo ochrony środowiska, implementującą dyrektywę o emisji zanieczyszczeń ze średnich obiektów spalania, czyli tzw. dyrektywę MCP. [...]
DLA ABONENTÓW
Za dwa tygodnie, 12 października, odbędzie się piąty już trilog w sprawie reformy europejskiego systemu handlu prawami do emisji, ETS. Szereg założeń reformy wciąż jest przedmiotem negocjacji, [...]
DLA ABONENTÓW
Urząd antymonopolowy uważa, że przejęcie polskich aktywów EDF przez PGE ograniczy konkurencję na rynku. Można zakładać, że PGE zaproponuje zwiększenie ilości energii sprzedawanej na giełdzie i postępowanie wkrótce się [...]