Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Rynek
  4. >
  5. Rząd zmienia nadzór nad energetyką- jest projekt ustawy

Rząd zmienia nadzór nad energetyką- jest projekt ustawy

Projekt zmian w ustawie o działach administracji rządowej przewiduje nie tylko utworzenie nowego działu „gospodarka surowcami energetycznymi”, ale również znaczące przesunięcia zagadnień, wchodzących w skład poszczególnych działów. W resorcie aktywów trwają roszady personalne
polityk

Wykup dostęp online i przeczytaj do końca

Kup dostęp
Rynek energii rozwija:
Karuzela kadrowa w spółkach energetycznych już ruszyła, nazwiska na prezesowskiej giełdzie krążą, ale pomysłów na odpolitycznienie zarządów nie widać. Co można by zrobić aby doprowadzić polskie spółki skarbu państwa do standardów już nawet nie skandynawskich, ale chociaż włoskich lub francuskich?
Zrzut ekranu 2024-02-02 084942
Do końca 2023 r. operatorzy systemów dystrybucyjnych musieli wypełnić pierwszy kamień milowy instalacji liczników zdalnego odczytu. Natomiast w sierpniu 2024 r. na rynek energii wkroczą taryfy dynamiczne, z których potencjalnie będą mogli korzystać posiadacze tzw. inteligentnych liczników.
Inteligentne liczniki 2024
Liczniki zdalnego odczytu - stan na koniec 2023 roku.
Technologie wspiera:
Rynek energii rozwija:
Materiał Partnera
W 2023 roku branża paliwowa była świadkiem znaczących zmian, skupiając się głównie na trzech kluczowych obszarach, takich jak: wodór, biometan oraz poszukiwanie alternatyw dla ropy. Endress+Hauser, światowy lider w dziedzinie aparatury kontrolno-pomiarowej dla przemysłu, podsumowuje ubiegły rok w branży oraz przedstawia prognozy na kolejny.
Endress+Hauser digitalization 1
Zielone technologie rozwijają:
Rynek energii rozwija:
Rynek energii rozwija:
Partner działu Klimat: