Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Sieci
  4. >
  5. Oto co Twoja firma traci, nie wykorzystując tej technologii w zarządzaniu energią

Oto co Twoja firma traci, nie wykorzystując tej technologii w zarządzaniu energią

Materiał Partnera
Czy wiesz, że nowoczesne systemy zarządzania energią pozwalają obniżyć koszty zużycia energii elektrycznej nawet o 40% rocznie? Odkryj tajemnice efektywnego zarządzania energią, które otwierają drzwi do oszczędności i efektywności zarówno dla małych, jak i dużych przedsiębiorstw. Dowiedz się, jak Twoja firma może skorzystać na takich rozwiązaniach.
Grafika-tytułowa

Rola najnowszych technologii w zarządzaniu energią

W dzisiejszym szybko rozwijającym się świecie technologii, odpowiednie zarządzanie rosnącą ilością danych odgrywa kluczową rolę w efektywności operacyjnej przedsiębiorstw. Firmy, które nie korzystają z narzędzi w pełni wykorzystujących potencjał dostępnych danych, mogą tracić na konkurencyjności i efektywności, szczególnie w obszarze zarządzania energią.

Natomiast liczba danych związanych z energią rośnie dynamicznie wraz z ich złożonością. Energia wyprodukowana przez instalację OZE – oddana do sieci, przekroczenie poboru mocy, pobór energii biernej, kary, nowe opłaty… W rezultacie, nawet podstawowe czynności, takie jak kontrola poprawności rozliczeń za energię w firmie, staje się niezwykle trudnym zadaniem.

Ponadto, złożoność danych wynikająca z różnych formuł rozliczeniowych i zróżnicowanych taryf i opłat energetycznych sprawia, że robienie rozliczeń i analiz ręcznie lub z wykorzystaniem przestarzałych systemów zarządzania danymi jest niewystarczające. Nowoczesne systemy zarządzania energią muszą być w stanie nie tylko przetwarzać duże wolumeny danych, ale również dostarczać zaawansowanych narzędzi analitycznych, które umożliwiają optymalizację zarówno kosztów, jak i efektywności energetycznej.

Jakie korzyści zyskuje przedsiębiorstwo?

Wykorzystanie nowoczesnego i prostego systemu w zarządzaniu energią pozwala firmom na znaczne obniżenie kosztów, poprawę efektywności energetycznej i zwiększenie ich zrównoważonego rozwoju. Idealne rozwiązanie powinno sprostać potrzebom zarówno małym jak i dużym przedsiębiorstwom umożliwiając prostą instalację z wykorzystaniem aktualnej infrastruktury. System taki powinien dostarczać wglądu w realne zużycie i produkcję energii, identyfikować obszary możliwych oszczędności i pomagać w strategicznym planowaniu zakupów energii.

Selectrin – Przełom w zarządzaniu kosztami i optymalizacji zużycia energii dla firm

Rozwiązanie spełniające te kryteria pojawiło się właśnie na rynku i śmiało można nazwać je przełomowym. Selectrin oferuje innowacyjny, w pełni zautomatyzowany system do zarządzania kosztami energii elektrycznej w przedsiębiorstwie.

od danych do decyzji
  • System monitoruje wydatki ponoszone na energię oraz umożliwia dokładne śledzenie jej zużycia i produkcji
  • Zebrane dane poddawane są ciągłej analizie, pozwalając na wykrywanie strat i identyfikowanie możliwości optymalizacji
  • Stałe śledzenie i kontrola cen rynkowych pozwala na szybką reakcję i rekomendowanie odpowiednich działań kontraktowych – zakupu energii.
Zdjęcie platformy

Selectrin dodatkowo podnosi sprawność i szybkości świadczenia usług zakupu i sprzedaży energii elektrycznej, dzięki umożliwieniu sprzedawcom automatyzacji procesu sprzedaży energii elektrycznej, a odbiorcy (za pomocą kilku kliknięć w aplikacji!), szybkiego pozyskania, porównania ofert i wybraniu na podstawie realnych danych najkorzystniejszej.

Innowacyjny system zarządzania energią

Autorzy rozwiązania dużą wagę przyłożyli do uniwersalności i możliwości adaptacji systemu do potrzeb odbiorcy – zarówno małego jak i dużego przedsiębiorstwa.

Foto

Innowacja to dla nas klucz do zmiany sposobu, w jaki firmy postrzegają i używają energii. Selectrin to jedyna aplikacja, która jednocześnie kontroluje zużycie i produkcję energii, pomaga je optymalizować, ale także umożliwia zakup energii w najbardziej atrakcyjnych cenach i terminach. Za pomocą kilku kliknięć możesz w pełni zarządzać energią w przedsiębiorstwie, by zużywać ją racjonalnie, odpowiedzialnie i ekonomicznie. Selectrin to coś więcej niż narzędzie – to partner w dążeniu do efektywniejszego i bardziej zrównoważonego biznesu.” – tłumaczy Robert Rybarz, CEO i współzałożyciel Selectrin

Zużycie energii niesie za sobą odpowiedzialność. Ekonomiczną, środowiskową, społeczną. Naszą ambicją jest umożliwienie pełnej kontroli zużycia energii w przedsiębiorstwie, jego optymalizacja oraz zakup energii w najlepszej możliwej cenie, za pomocą intuicyjnej aplikacji, działającej w oparciu o natychmiastowe przetwarzanie zbieranych danych (big data) oraz ich analizę w chmurze obliczeniowej (cloud computing).”podsumowuje Kamil Zając, CTO i współzałożyciel Selectrin

Kompleksowe rozwiązanie 3w1 do monitorowania, optymalizacji i zakupu energii

W dobie cyfryzacji i rosnącej konkurencji, wykorzystanie kompleksowego narzędzia w zarządzaniu energią 3w1 (monitoring, optymalizacja, zakup) takiego jak aplikacja Selectrin nie jest już opcją, ale koniecznością. Firmy, które adaptują taką technologię, zyskają przewagę na rynku, obniżając koszty i poprawiając swoją efektywność operacyjną.

Zobacz, jak Selectrin może zmienić zarządzanie energią w Twojej firmie i zacznij oszczędzać do 40% rocznie na kosztach energii. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji.

Jesteś doradcą i szukasz optymalnego rozwiązania dla swoich klientów? Przekonaj się co możesz zyskać na współpracy z Selectrin.

Nie wiesz czy to rozwiązanie jest dla Ciebie? – zostaw kontakt

Robert Rybarz | LinkedIn

Selectrin

Selecrin logo RGB 2020

FE POPW poziom pl
Tydzień Energetyka: Jak nowi ministrowie podzielą kompetencje; Straty na taryfach G; Kara dla Energi; Powstała pierwsza linia bezpośrednia; Wreszcie udana aukcja dla kogeneracji; Niemcy zawierają kontrakt na norweski gaz; Włosi stawiają na magazyny energii
energetyka
Fotowoltaikę wspiera:
Zielone technologie rozwijają:
Zagraniczna prasówka energetyczna: Chińczycy chcą uporządkować recykling baterii; Rusza wyścig po naturalne złoża wodoru; Czy ataki na Morzu Czerwonym zagrażają dostawom ropy i gazu; Sztuczna inteligencja coraz bardziej pomaga energetykom.
bateria samochód elektryczny fot. Depositphotos
Chiny już mają ponad połowę światowego złomu bateryjnego, a jednocześnie przodują w jego przetwarzaniu. Fot. Depositphotos
Technologie wspiera:
Zielone technologie rozwijają:
Materiał Partnera
Zakup dobrego agregatu prądotwórczego to odpowiedzialna decyzja, która pozwoli uniknąć wielu problemów. Urządzenie to umożliwia uniezależnienie się od sieci energetycznej i okazuje się wybawieniem w trakcie awarii linii przesyłowych lub klęsk żywiołowych. Na co zwrócić uwagę kupując własny agregat prądotwórczy, który będzie w stanie sprostać potrzebom całego gospodarstwa domowego?
Portable gasoline generator
Technologie wspiera:
Spadło znaczenie fotowoltaiki prosumenckiej, ale nadal ten segment odgrywa dużą rolę w przyroście nowych mocy.
Moj Prad
Fotowoltaikę wspiera: