Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Artykuł sponsorowany
  4. >
  5. Iphone bateria pojemność- co warto wiedzieć?

Iphone bateria pojemność- co warto wiedzieć?

Materiał Partnera
Odpowiednia bateria w telefonie jest kluczowa dla wygody właściciela sprzętu. Z tego powodu wiele osób poszukuje takiego modelu, który najlepiej spełni ich oczekiwania w tym zakresie. Jak i model najlepiej wybrać?
IPhone 14

IPhone 14 bateria pojemność – jak dbać o wydajność baterii w telefonie?

Baterie w telefonie to jeden z najważniejszych dla użytkownika elementów. Z tego powodu warto dbać o ich wydajność. Można robić to poprzez odpowiednie korzystanie ze sprzętu. Smartfon Iphone warto ładować często, lecz nie do 100%. Co więcej, całkowite rozładowywania telefonu również jest niezalecane. Dobrze jest także unikać bardzo długiego korzystania z telefonu, zwłaszcza w wysokiej temperaturze.

Warto zauważyć, że w telefonach Apple znaleźć można informację o aktualnym stanie baterii. Znaleźć ją można w ustawieniach.

Należy pamiętać, że często sami przyczyniamy się do szybszego spadku wydajności baterii, podejmując niewłaściwe działania. Nieprawidłowe użytkowanie smartfona, polegające na jego nadmiernej eksploatacji i wykorzystywaniu do ładowania ładowarek nieoryginalnych to jedne z powodów, dla których bateria szybko traci pojemność i przestaje spełniać swoją funkcję. Kolejny błąd to często doładowywanie telefonu. Wielu użytkowników czuje się komfortowo tylko wtedy, kiedy ich smartfon naładowany jest na 100%. W efekcie już spadek o kilka punktów sprawia, że telefon natychmiast podłączany jest do ładowania – takie działanie bardzo źle wpływa na pojemność baterii. Tym, co może uszkodzić baterię jest również jej zalanie. W takim przypadku na ogół już nic nie da się zrobić – pozostaje po prostu wymienić telefon na nowy.

IPhone bateria pojemność – jaka jest pojemność baterii w IPhone 13?

Maksymalna pojemność baterii to niezwykle ważna kategoria podczas wyboru telefonu. Obecnie popularnym smartfonem wyposażonym w system IOS jest iPhone 13.

Poszczególne modele posiadają następującą pojemność baterii:

iPhone 13 Pro Max – 4352 mAh

iPhone 13 Pro – 3095 mAh

iPhone 13 – 3227 mAh

iPhone 13 mini – 2406 mAh

Oczywiście realny czas pracy urządzenia na jednym ładowaniu zależy także od innych czynników, takich jak procesor czy rodzaj systemu operacyjnego. Z tego powodu należy pod uwagę brać całość parametrów IPhone’a, a nie tylko amperogodziny. Nie wolno zapominać, że również to, jak korzystamy ze smartfona wpływa na żywotność baterii. Jeśli sięgamy po telefon tylko od czasu do czasu i używamy go głównie do wysyłania wiadomości SMS i krótkich rozmów, bateria na pewno dłużej wytrzyma na jednym ładowaniu niż wówczas, gdy będziemy scrollować media społecznościowe, robiąc to przez długie godziny.

Co wyróżnia smartfony IPhone pod względem pojemności baterii?

Firma Apple znana jest z wysokiej jakości oferowanych urządzeń. Nie inaczej jest w przypadku smartfonów, które znane są z doskonałej baterii. Dzięki wykorzystaniu technologii litowo jonowej proces ładowania jest jeszcze szybszy a urządzenie lżejsze i bardziej wydajne.

Pomimo tego warto jednak pamiętać, że liczba cykli ładowania zawsze będzie ograniczona, ponieważ chemiczne starzenie się baterii jest nieuniknione.

Dobrym modelem, na jaki warto zwrócić uwagę ze względu na żywotność baterii jest Smartfon Apple iPhone 11. Można go znaleźć w dobrej cenie na stronie https://www.euro.com.pl/telefony-komorkowe/smartfon-apple-iphone-11-64gb-czarny.bhtml?utm_source=LH&utm_medium=wysokienapiecie0723&utm_campaign=product&utm_id=LB&utm_term=APPLEiPhone11_64GB_BlackNEW.

Jak w prawidłowy sposób ładować smartfon?

Nawet smartfon z najlepszą baterią może szybko wymagać wymiany na nowy, jeśli nie będzie ładowany w prawidłowy sposób – popełnianie prostych błędów może skutkować znacznym spadkiem pojemności baterii, co będzie przekładało się na szybkie rozładowywanie telefonu. To właśnie z tego powodu tak ważne jest, aby używać wyłącznie odpowiednich ładowanej sieciowych – najlepiej tych oryginalnych dołączonych przez producenta. Nigdy nie rozładowuj baterii do zera, ale unikaj również ładowania jej do pełna – specjaliści wskazują, że skutecznie przedłuży to jej żywotność.

UWAGA: raczej zrezygnuj z podłączania smartfona do ładowania na całą noc – pilnuj, aby nie korzystać z ładowarki dłużej niż przez 8 godzin. Nie zapominaj, aby po naładowaniu telefonu odłączyć go od ładowarki – w przeciwnym razie narażamy baterię na przeciążenie, co niewątpliwie sprawi, że kondycja baterii znacznie się pogorszy.

Chcąc kupić nowy telefon, warto sprawdzić charakteryzujące go parametry. Uwagę należy zwrócić nie tylko na wielkość wyświetlacza i możliwości aparatu fotograficznego, ale również pojemność baterii. Producenci stosują różne baterie w proponowanych klientom smartfonach – jeśli chcesz mieć pewność, że sięgasz po taki, który pod tym względem Cię nie rozczaruje, pamiętaj, że model Apple iPhone11 to dobry wybór.

Technologie wspiera:
Materiał Partnera
Zastanawiasz się nad optymalizacją zużycia energii, obniżeniem kosztów, zwiększeniem wydajności energetycznej lub zmniejszeniem wpływu na środowisko w swojej firmie? Nie mając doświadczenia łatwo popełnić błąd, który kosztować nas może naprawdę duże pieniądze.
Elektrum
Rynek energii rozwija:
Już za kilka lat sektor publiczny może zacząć podlegać rygorystycznym wymogom efektywności energetycznej budynków. Z drugiej strony będzie narastał problem z niedoborem mieszkań i starzeniem się społeczeństwa. Jak temu zaradzić?
Budowa modułowego budynku społecznego w Mysłowicach 5. Fot. NCBR
Każdy z 56 modułów, składających się na czterokondygnacyjny obiekt w Mysłowicach, powstał w fabryce DMDmodular w Skawinie. Fot. NCBR
Technologie wspiera:
Partner działu Klimat:
Zielone technologie rozwijają: