Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Fotowoltaika
  4. >
  5. Fotowoltaika w Polsce
  6. >
  7. Nowe pomysły na walkę z fotowoltaiką

Nowe pomysły na walkę z fotowoltaiką

Walka o obronę elektrowni węglowych nie ustaje. Rząd przygotował przepisy umożliwiające ograniczanie produkcji energii z farm fotowoltaicznych bez odszkodowania.
Zrzut ekranu 2023-07-19 093717

To jest związane z pojawiającą się coraz częściej nadprodukcją energii odnawialnej.

W Polsce dziś brakuje zdolności magazynowania tej energii, ale też przepisy nie ułatwiają powstawania magazynów energii.

– Oczywiste powinno być, że w jednym punkcie przyłączenia do sieci elektroenergetycznej inwestor może zbudować farmę fotowoltaiczną, farmę wiatrową i magazyn energii, aby dostarczać do sieci taką samą ilość energii „pod sznurek”, albo zmieniać tę ilość energii zależnie od potrzeb odbiorców – mówi w rozmowie z MarketNews24 Bartłomiej Derski, ekspert WysokieNapiecie.pl.

Polskie przepisy i operatorzy sieci dystrybucyjnych to uniemożliwiają. Jeżeli ktoś chciałby zbudować taką instalację, to musiałby zbudować trzy odrębne linie energetyczne, by w trzech odrębnych miejscach je przyłączać i płacić za nie osobno.

– To jest absurdalne, jednak powtarzane od kilku lat apele sektora elektroenergetycznego i ekspertów nie robią wrażenia na politykach i Ministerstwie Klimatu – komentuje B.Derski z WysokieNapiecie.pl. – Coraz częściej będziemy musieli ograniczać generację zielonej energii, ponieważ nie jesteśmy w stanie ograniczać produkcji elektrowni węglowych, które konkurują z odnawialnymi źródłami energii.

Wiele krajów obniżyło swoją inflację dzięki dużym spadkom cen ropy. Te, które pozostały przy wysokiej inflacji, mogą mieć kłopoty za kilka miesięcy. Od styczna 2024 r. światowa inflacja może odbić.
stacja paliw lotos benzyna ropa
Materiał Partnera
Zakładanie własnej firmy wiąże się z koniecznością przestrzegania wielu przepisów prawnych. Dobrze wiedzieć o istnieniu tych kluczowych, bo niedopilnowanie ich może skutkować w skrajnych przypadkach nałożeniem kary finansowej na przedsiębiorcę. Początkujący biznesmeni zastanawiają się często nad tym, czy muszą zakładać konta firmowe. Niestety, odpowiedź na to pytanie jest niejednoznaczna.
Cropped View of Manager Making Online Payment
Technologie wspiera:
Fotowoltaikę wspiera:
Od 1 sierpnia 2023 Chiny w odwecie za sankcje USA zaczynają limitować eksport germanu i galu, dwóch pierwiastków kluczowych dla najnowszej techniki, w tym dla fotowoltaiki i aut elektrycznych.
Rare-earth metal such as germanium crystals are used by the tech
Rynek energii rozwija:
Elektromobilność napędza:
Fotowoltaikę wspiera:
Technologie wspiera:
Zielone technologie rozwijają:
Fotowoltaikę wspiera: