Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Prawo(OLE)
  4. >
  5. Fundusz Niskoemisyjnego Transportu w 15 punktach

Fundusz Niskoemisyjnego Transportu w 15 punktach

Rząd tworzy nowy fundusz z rocznymi przychodami na poziomie 1,7 mld zł, który ma wspierać rozwój elektromobilności i paliw alternatywnych. W 15 krótkich punktach podsumowujemy kto i skąd będzie zbierać pieniądze i na co ma je przeznaczać.

Wykup dostęp online i przeczytaj do końca

Kup dostęp
Komisja Europejska przedstawiła zrewidowany scenariuszu miksu energetycznego Polski na rok 2030. Został on opracowany przez IRENA, międzynarodową agencję odnawialnych źródeł energii. Bazuje na pierwotnym scenariuszu PRIMES przedstawionym w lipcu 2016 r. z tym, że udział niesterowalnych źródeł OZE uległ w nim znacznemu zwiększeniu. Tym razem głównym uzasadnieniem dla zmian nie była polityka klimatyczna.
rynek technologie ue puzzle
Tajemniczy spadek częstotliwości w sieci energetycznej zelektryzował europejską opinię publiczną. Poszukiwania źródła zjawiska wiodą na Bałkany, gdzie kuleje współpraca państw, nawet w tak fundamentalnej kwestii jak sieć energetyczna.
steam-3160715 1920
Koncerny paliwowe na całym świecie szukają uzupełnienia swojego podstawowego biznesu opartego na ropie. Ich plany inwestycyjne naturalnie podążają w kierunku energetyki. Nowe elektrownie, technologie produkcji energii - to inwestycje, jakich podjęły się między innymi Statoil, Total, Shell, BP i PKN Orlen.
tech rury orlen
Elektromobilność napędza: