Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Sieci
  4. >
  5. Specustawa przesyłowa obejmie więcej inwestycji

Specustawa przesyłowa obejmie więcej inwestycji

Do Sejmu trafił projekt zmiany ustawy o przygotowaniu i realizacji strategicznych inwestycji w zakresie sieci przesyłowych. Zmiana przepisów ma przyspieszyć między innymi rozwój sieci pod kątem przyłączenia odnawialnych źródeł energii.
sieci odbior energii inzynier stacja

Wykup dostęp online i przeczytaj do końca

Kup dostęp
Coraz częściej w kontekście emisji dłużnych papierów wartościowych słyszy się o zielonych inwestycjach i zielonych obligacjach. Czym więc są zielone obligacje i skąd wiemy, że są…zielone?
business chart showing success
Zielone technologie rozwijają:
Materiał Partnera
Drezno/Zahna-Elster/Jessen, 4 maja 2023 roku – W dniu dzisiejszym odbyła się oficjalna ceremonia rozpoczęcia prac przełomowego projektu repoweringu farmy wiatrowej Elster. Deweloper projektu VSB, reprezentowany w Polsce przez spółkę zależną VSB Energie Odnawialne Polska Sp. z o.o., zrealizował w ten sposób jeden z największych projektów repoweringowych w Europie: 50 przestarzałych turbin wiatrowych zostanie zastąpionych 16 nowoczesnymi i bardziej wydajnymi.
76c0aab8-52d6-4856-b441-3569ada41dda
Technologie wspiera:
Zielone technologie rozwijają:
Ograniczeniu dostaw ropy przez kraje OPEC nie spowodowało wzrostu cen paliw. Teraz ceny ropy będą podatne na nowe decyzje banków centralnych dotyczące stóp procentowych. W Polsce benzyna powinna być tańsza niż jest.
tankowanie paliwo stacja