Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Patronaty
  4. >
  5. Energy justice and energy transition – global, Europe, state

Energy justice and energy transition – global, Europe, state

Międzynarodowa debata naukowa dotycząca energii na tle świata, Europy oraz Polski z udziałem Profesora Raphaela Heffron’a, którego ekspertyzy są cenione przez wiele firm i instytucji, zawita do Katowic już w maju! Trwa przyjmowanie zgłoszeń, serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu.
banner news 03 2023

25-26 maja Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach będzie miał zaszczyt gościć naukowców na Międzynarodowej Naukowej Konferencji, której tematem będą wyzwania związane z transformacją energetyczną oraz rozwojem technologii z nią związanych. W trakcie konferencji eksperci i przedstawiciele branży będą omawiali różne kwestie, takie jak wdrażanie nowych rozwiązań, polityka publiczna i jej podejście do energii, rozwój sieci elektroenergetycznych, a także kwestie ekonomiczne i społeczne dotyczące sektora energetycznego. W konferencji udział wezmą naukowcy m.in. z Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Kanady, Japonii, Argentyny.

Poruszona zostanie także kwestia bezpieczeństwa energetycznego oraz wpływu produkcji energii na środowisko. W ostatnich latach eksperci zwrócili uwagę na zagrożenia dotyczące emisji gazów cieplarnianych podkreślając jednocześnie rolę energetyki odnawialnej w walce ze zmianami klimatu. Podczas konferencji zaprezentowane zostanie wiele projektów i innowacyjnych rozwiązań, które mogą przyczynić się do zwiększenia udziału odnawialnych źródeł energii w globalnym miksie energetycznym i nie tylko.

International Academic Conference “Energy justice and energy transition – global, Europe, state” będzie okazją do wymiany poglądów i doświadczeń oraz omówienie kluczowych wyzwań, jakie stoją przed branżą energetyczną w nadchodzących latach.

Zgłoszenia na Konferencję przyjmowane są za pośrednictwem formularza ( https://www.ue.katowice.pl/en/events/international-academic-conference-energy-justice-energy-transition-global-europe-state/registration-of-participation.html ).


Przewodniczącym Komitetu Organizacyjnego Konferencji jest dr Marcin Kraśniewski.

Więcej informacji można znaleźć na stronie konferencji: www.ue.katowice.pl/energytransition-justice

Materiał Partnera
W obecnych czasach rośnie nie tylko zapotrzebowanie na energię, a przez to ryzyko przeciążenia sieci i awarii. Przerwy w dostawie zawsze są uciążliwe, stąd duży nacisk kładziony jest na modernizację oraz utrzymanie sprawnej infrastruktury. Krytycznym jej elementem są transformatory, dlatego wymagają zastosowania efektywnej i sprawdzonej ochrony. Zapewnia ją gama wydajnych i ekologicznych olejów Shell Diala.
Shell Diala S5 BD biodegradowalny olej transformatorowy
Technologie wspiera:
Umowy PPA są świetnym narzędziem budowy odnawialnych źródeł energii, ale tylko dla odbiorców, którzy są wystarczająco duzi, by zdobyć zaufanie banków. W jaki sposób pomóc pozostałym?
oze
Zielone technologie rozwijają:
Rynek energii rozwija:
Pierwsze autobusy wodorowe zaczynają jeździć po ulicach polskich miast. Krajowe dofinansowanie idzie na stacje tankowania, powstaje też fabryka autobusów wodorowych.
wodór w transporcie
Technologie wspiera: