Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Patronaty
  4. >
  5. EV Experience 2023

EV Experience 2023

Ruszyła sprzedaż biletów na drugą edycję największego elektromobilnego wydarzenia w Polsce. Osoby odwiedzające EV Experience, które odbędzie się 26-27 maja na Torze Modlin, wezmą udział w ponad 2 000 jazd testowych najnowszymi pojazdami elektrycznymi dostępnymi na polskim rynku.
EV Experience 2023 baner display 800x480px

Już 26-27 maja br. odbędzie się druga edycja EV Experience – największego testu samochodów elektrycznych w Polsce. Wydarzenie organizowane przez Fundację EV Klub Polska oraz PSPA stanowi unikalną okazję, by w jednym miejscu nie tylko zobaczyć, ale również przetestować w praktyce większość dostępnych pojazdów elektrycznych na rynku – zarówno samochody, jak i rowery oraz hulajnogi.  

Pierwsza edycja EV Experience udowodniła, że zainteresowanie zeroemisyjnymi pojazdami w Polsce jest bardzo duże. W wydarzeniu wzięło ponad 2 000 gości, którzy mieli do dyspozycji 34 testowe pojazdy elektryczne, za kierownicami których pokonali łącznie ponad 5 500 kilometrów w łącznym czasie 27 godzin. W tym roku dla odwiedzających przygotowaliśmy szereg nowych atrakcji. Znacznie zwiększyliśmy liczbę zaplanowanych jazd testowych, będzie też strefa EXPO z kilkudziesięcioma markami, strefa elektrycznych dostawczaków i jednośladów. Dla rodzin, w ramach motoryzacyjnego pikniku, przygotujemy zlot foodtrucków, strefę dla dzieci i VIP Zone – komentuje Maciej Mazur, dyrektor zarządzający z PSPA.

Jazdy testowe zgromadzonymi e-pojazdami, w tym samochodami sportowymi, luksusowymi, miejskimi czy dostawczymi będzie można odbyć na dwóch częściach Toru Modlin. Sekcja sportowo-treningowa ma 1,2 kilometra długości i 22 zakręty. Z kolei cześć treningowa – licząca 2,4 kilometra długości – obejmuje 6 modułów szkoleniowych, 4 płyty poślizgowe oraz kurtyny wodne o wysokości 2,5 metra i pozwoli sprawdzić kierowcom ich umiejętności w trudnych, ale bezpiecznych warunkach drogowych.

W tym roku dla gości EV Experience zostanie dodatkowo udostępniony specjalny tor off-roadowy, na którym prezentowane będą możliwości wybranych i uterenowionych pojazdów elektrycznych. Łącznie zrealizowanych zostanie ponad 2000 jazd testowych dla wszystkich osób, którzy chcą poznać oraz doświadczyć elektromobilności w praktyce – wskazuje Łukasz Lewandowski, Prezes EV Klub Polska.

By wziąć udział w tym wyjątkowym wydarzeniu wystarczy wejść na stronę www.evexp.pl i zakupić bilet wstępu. Cena na dzień otwarty to 39 zł (dzieci do lat 16 mają wstęp bezpłatny). Bilet upoważnia do wejścia na teren EV Experience i udziału w pikniku motoryzacyjnym, jazdach testowych (zapisy w systemie kolejkowym na miejscu wydarzenia), dostępu do wszystkich stref (EXPO, e-CARGO, Mikromobilnosci), korzystania ze wszystkich atrakcji (VIP Zone, Scena DJ, Zlot Food Trucków, Kids Zone, Studio TV, Centrum Edukacyjne, Gaming Zone – symulatory jazdy), czy udziału w szkoleniach edukacyjnych.

EV Experience odbędzie się w dniach 26-27 maja 2023 roku na Torze Modlin – zlokalizowanym w Nowym Dworze Mazowieckim (ok. 40 km od Warszawy). Dzień pierwszy przeznaczony jest dla biznesu (26.05). Drugi dzień wydarzenia (27.05) będzie otwarty dla każdego zainteresowanego elektromobilnością. Najważniejsze informacje o drugiej edycji EV Experience można na bieżąco śledzić na oficjalnych profilach EV Klubu Polska oraz PSPA (Facebook, Instagram, Twitter i LinkedIn).

Dowiedz się więcej: www.evexp.pl

Kontakt PSPA

Maciej Gis, Kierownik Biura Komunikacji PSPA   

e-mail: [email protected], tel.: (+48) 606 740 357 

Kontakt EV Klub Polska

Łukasz Lewandowski, Koordynator EV Klub Polska,

e-mail: [email protected], tel.: (+48) 736 846 632

O ile spada zasięg samochodu elektrycznego zimą? Z czego to wynika i dlaczego niekoniecznie z ogrzewania? Czy bateria traci pojemność na mrozie? Przeanalizowaliśmy tysiące danych z naszych zimowych testów elektryków na drogach Polski, Arktyki i Alp oraz dziesiątki badań, aby wytłumaczyć Wam, jak to działa i czego realnie można spodziewać się zimą po elektrykach.
ev zuzycie energii zima kwh
Polski offshore wspiera:
Zielone technologie rozwijają:
Mniej niż połowa z wartego ponad 5 mld zł budżetu trafi na pomoc dla firm energochłonnych. Olbrzymią pulę zgarną huty i zakłady "ciężkiej" chemii, ale z trudnych do pojęcia przyczyn wsparcia nie dostał największy w Polsce producent izolatorów dla energetyki.
Sieć energetyczna
Firma, która nie otrzymała pomocy, okazały się firmą okazały się być Zakłady Porcelany Elektrotechnicznej ZAPEL Fot. PSE