Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Patronaty
  4. >
  5. Forum Drewna Poużytkowego w dniach 17-18 kwietnia 2023 w Warszawie

Forum Drewna Poużytkowego w dniach 17-18 kwietnia 2023 w Warszawie

Przyszedł czas na wykreowanie rynku drewna poużytkowego
FDP 1200×630 zdjęcia

Wraz ze zwiększonym pozyskaniem i przemysłowym wykorzystaniem drewna, rośnie także ilość poużytkowych produktów drzewnych o zakończonym cyklu życia, ze względu na ich zużycie techniczne, bądź w wyniku nowych trendów i wzorców w konsumpcji. Ponieważ drewno jest odnawialnym surowcem, to produkty z niego nie muszą trafiać do utylizacji, tylko mogą i są atrakcyjnym substytutem surowca drzewnego. Racjonalne wykorzystanie drewna poużytkowego, powiększa bazę surowcową, stając się cennym, alternatywnym źródłem drewna do przemysłowego wykorzystania.

Zainteresowanie wykorzystaniem drewna poużytkowego zwykle wzrasta w okresach kryzysów energetycznych, co powoduje skierowanie uwagi na możliwości wykorzystania naturalnych nośników energii, pochodzących ze źródeł odnawialnych.

Ekonomiczne i społeczne podejście do gospodarki materiałowej i energetycznej to dobra okazja do zaprezentowania technologii zagospodarowania drewna poużytkowego, sposobów jego pozyskiwania, transportu i przygotowania pod względem technicznym dla określonych procesów. Tylko nieliczne branże, głównie producenci płyt drewnopochodnych czy papiernie uzupełniają swoje potrzeby surowcowe, angażując się w proces odzysku drewna poużytkowego, tworząc zalążki sieci skupu i wstępnego zagospodarowania.

Już przed laty podjęto w ówczesnym Instytucie Technologii Drewna badania na temat oceny zasobów drewna poużytkowego, określenia wskaźników rotacji różnych wyrobów drzewnych i podaży takiego drewna. Niestety, nie spowodowało to zwiększenia racjonalnego gospodarowania zasobami surowca drzewnego, więc znacząco odbiegamy od standardów w Unii Europejskiej.

Organizowane przez powermeetings.eu Forum Drewna Poużytkowego w dniach 17-18 kwietnia 2023 w Warszawie, to doskonała okazja do zaprezentowania sytuacji rynkowej, technologii, rynków zbytu oraz dyskusji nt. wykreowania rynku zbytu drewna poużytkowego, zorganizowania sprawnego systemu skupu i utylizacji drzewnych pozostałości poużytkowych.

W jednym miejscu spotkają się na Forum  przedstawiciele firm kupujących, przetwarzających i dostarczających drewno poużytkowe, przemysłów: płytowego, meblowego, celulozowo-papierniczego, opakowaniowego, ale też producenci peletu i firm przetwarzających surowiec drzewny na cele energetyczne oraz firm dostarczających technologie i usługi dla przemysłu drzewnego, którym jednocześnie bliska jest zasada zrównoważonego rozwoju. Zabiorą też głos przedstawiciele środowisk naukowych i urzędów centralnych. Wszak przetwórstwo drewna poużytkowego  ma znaczenie społeczne, ale i biznesowe, gdyż w grę wchodzi wykorzystanie na różnorodne cele produkcyjne kilka mln m3 cennego, odnawialnego surowca.

Portal WysokieNapiecie.pl objął nadchodzące Forum swym Patronatem Medialnym.

DLACZEGO WARTO DO NAS DOŁĄCZYĆ PODCZAS FDP?

Forum stwarza doskonałą okazję do spotkań, wymiany doświadczeń i nawiązania nowych relacji biznesowych z przedstawicielami branży – którzy będą dostępni w jednym miejscu i czasie. 

FORUM DREWNA POUŻYTKOWEGO 2023 TO:

– 2 dni konferencji – a w tym najważniejsze aktualności z branży, doświadczenia przedstawicieli rynku i dyskusja panelowa

– Warsztaty z obliczania śladu węglowego dla produktów drzewnych

– 20 prelegentów – praktyków i ekspertów

– znakomite grono uczestników – ekspertów reprezentujących wiele branż wykorzystujących drewno w działalności swojej firmy

– kolacja networkingowa

DO UDZIAŁU W FDP 2023 ZAPRASZAMY PRZEDSTAWICIELI:

– firm kupujących, przetwarzających i dostarczających drewno poużytkowe

– przemysłu: płytowego, meblowego, celulozowo-papierniczego, opakowaniowego, paletowego…

– firm / zakładów komunalnych zajmujących się odbiorem odpadów w tym drewna

– poużytkowego od lokalnych społeczności

– firm przetwarzających surowiec drzewny na cele energetyczne

– firm dostarczających technologie i usługi dla przemysłu drzewnego

– firm transportowych i logistycznych

Szczegóły i rejestracja dostępna jest pod linkiem: https://powermeetings.eu/forum-drewna-pouzytkowego/

Zapraszamy również do bezpośredniego kontaktu z organizatorem:

Jolanta Szczepaniak

tel.:   +48 22 740 67 80

e-mail: [email protected]

www.powermeetings.eu

Technologie wspiera:
Fotowoltaikę wspiera:
Zielone technologie rozwijają:
Umowa Społeczna z górnikami już nieaktualna; Parlament Europejski zatwierdza koniec aut spalinowych w 2035 r.; Popyt na gaz spada, ceny także; Tauron robi interes życia na węglu; Planu finansowania atomu nie ma, ale jest zespół; Rosną koszty brytyjskiej elektrowni atomowej
PGG
Elektromobilność napędza:
Resort rozwoju konsultuje przepisy, które wprowadzą klasyfikacje budynków w skali od A+ do G. Jednocześnie na forum unijnym trwają prace nad zmianą dyrektywy o efektywności energetycznej budynków, która ma pobudzić renowację najsłabiej ocieplonych budynków i zakończyć erę węgla i gazu w ogrzewaniu.
Energy efficiency rating of buildings for sustainable development
Partner działu Klimat:
Technologie wspiera:
Fotowoltaikę wspiera:
Zielone technologie rozwijają:

Śledź zmiany w energetyce.
Zapisz się do naszego newslettera!