Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Patronaty
  4. >
  5. Forum Biomasy i RDF w Ciepłownictwie, Energetyce i Przemyśle

Forum Biomasy i RDF w Ciepłownictwie, Energetyce i Przemyśle

Biomasa i paliwa alternatywne są niewątpliwie ważnym wsparciem bezpieczeństwa cieplnego i energetycznego kraju i jedną z lepszych alternatyw dla węgla w lokalnych ciepłowniach i elektrociepłowniach.
B2023 1200×630 zdjęcia

Nadchodząca XII edycja wiosennego Forum Biomasy i RDF w Ciepłownictwie, Energetyce i Przemyśle organizowana przez powermeetings.eu w dniach 23 i 24 marca 2023 w Olsztynie, poświęcona zostanie dostępności biomasy i paliw alternatywnych w kontekście bezpieczeństwa cieplnego i energetycznego kraju, możliwościom wykorzystania tych paliw i dostępnym technologiom.

Forum o wykorzystaniu biomasy i RDF na cele energetyczne i ciepłownicze, to od lat najważniejsze i największe wiosenne spotkanie branży, podczas którego podejmowane są w prezentacjach i kuluarowych dyskusjach najistotniejsze w danym okresie tematy.

Mija już rok od czasu rozpoczęcia się wojny na Ukrainie, która w znaczący sposób zmieniła rynek i dostępność surowca – zatem jak wygląda obecnie jego dostępność? A może niemożliwe lub bardzo ograniczone dostawy z za wschodniej granicy węgla, gazu, zrębki i pelletu to ogromna szansa dla paliwa jakim jest RDF?

Już kilka większych miast pobudowało sprzyjające środowisku spalarnie odpadów, których wydajność wynosi 1,1 Mg/rok. W procesach spalania odzyskuje się w nich 5 528 720 GJ energii. Po uruchomieniu nie budzą one większych kontrowersji, natomiast problemem, poruszanym już podczas spotkań branży biomasy i RDF, organizowanych od lat przez powermeetings.eu, są długie cykle uzyskiwania zezwoleń i konsultacji społecznych, sięgające kilku lat.

Ponieważ obecnie odnotowuje się ogromne zainteresowanie budową instalacji termicznego przetwarzania odpadów, czego dowodem jest 78 wniosków do NFOŚiGW o dofinansowanie budowy 39 instalacji termicznego przetwarzania odpadów, w dużej części również i tej tematyce zostanie poświęcona najbliższa edycja naszego Forum.

>>Potwierdź swoją obecność na Forum Biomasy i RDF w Ciepłownictwie, Energetyce i Przemyśle w Olsztynie<<

O czym jeszcze będziemy mówić w trakcie Forum? O dostępności surowca zarówno z kraju jak i zza zachodniej granicy, o tym jak walczyć z mitami krążącymi przy budowie instalacji spalającej RDF, o drewnie z recyklingu jako paliwie alternatywnym dla ciepłownictwa, o możliwościach finansowania inwestycji i tradycyjnie omawiane będą konkretne case study z przeprowadzonych już inwestycji.

Podczas Forum, dużym zainteresowaniem cieszą się wystąpienia specjalistów przybliżających aktualne zagadnienia związane z Kryteriami Zrównoważonego Rozwoju oraz Dyrektywy RED III zatem tych tematów również nie może zabraknąć w agendzie nadchodzącego Forum.

Drugiego dnia Forum odbędą się warsztaty na temat regulacyjnych aspektów funkcjonowania rynku biomasy i paliw alternatywnych, które poprowadzi najlepszy ekspert ds. systemów wsparcia OZE – Pani Katarzyna Szwed-Lipińska.

Ponieważ nie tylko Polska, ale cała Europa i wiele innych krajów świata jest obecnie w momencie zmian w strategii energetycznej, Forum stanowi doskonałą okazję do przedstawienia różnych rozwiązań, wymiany doświadczeń i nawiązania relacji biznesowych z przedstawicielami branży.

Będzie można z przedstawicielami rządu oraz różnych organizacji i stowarzyszeń porozmawiać o wsparciu na poziomie ustawowym, ale także o nowych programach, które umożliwią rozwój tego sektora. Wszak biomasa staje się u nas ważnym elementem dużego sektora OZE. Sytuacja powstała w związku z wojną w Ukrainie tylko utwierdza w konieczności kontynuowania prac nad przyspieszeniem rozwoju i znaczenia sektora biomasy w krajowej energetyce.

Coraz powszechniejsza jest świadomość, że odnawialne źródła są tzw. energią wolności, które uniezależniają od paliw kopalnych i od surowców energetycznych. Zwiększanie udziału OZE, w tym biomasy, w całym miksie energetycznym ma ogromne znaczenie, a tego typu spotkania sprzyjają rozwojowi biznesu.

Nadchodzące Forum to idealne połączenie merytoryki z networkingiem branży, gdzie oprócz zdobywania wiedzy uczestnicy mogą utrwalać dotychczasowe oraz budować nowe relacje biznesowe a to za sprawą obecności całego przekroju rynku – zatem stało się już wydarzeniem typu must be dla przedstawicieli branży.

>>Dołącz do nas 23 i 24 marca 2023 i bądź tam gdzie na wiosnę spotyka się cała branża<<

Jeśli nasze zaproszenie brzmi ciekawie i chcesz wziąć udział w NAJWAŻNIEJSZYM i NAJWIĘKSZYM wiosennym spotkaniu branży ODBIORCÓW-DOSTAWCÓW i PRODUCENTÓW biomasy i RDF na cele energetyczne i poczuć tą niepowtarzalna atmosferę naszych wydarzeń, za którą nas chwalą i dla której przyjeżdżają już od lat nasi uczestnicy – to dołącz do nas jeszcze dziś!

Szczegóły i rejestracja dostępne są pod linkiem: https://powermeetings.eu/forum-biomasy/

Zapraszamy również do bezpośredniego kontaktu z organizatorem:

Jolanta Szczepaniak

tel.:   +48 22 740 67 80

e-mail: [email protected]

www.powermeetings.eu

Technologie wspiera:
Fotowoltaikę wspiera:
Zielone technologie rozwijają:
Umowa Społeczna z górnikami już nieaktualna; Parlament Europejski zatwierdza koniec aut spalinowych w 2035 r.; Popyt na gaz spada, ceny także; Tauron robi interes życia na węglu; Planu finansowania atomu nie ma, ale jest zespół; Rosną koszty brytyjskiej elektrowni atomowej
PGG
Elektromobilność napędza:
Resort rozwoju konsultuje przepisy, które wprowadzą klasyfikacje budynków w skali od A+ do G. Jednocześnie na forum unijnym trwają prace nad zmianą dyrektywy o efektywności energetycznej budynków, która ma pobudzić renowację najsłabiej ocieplonych budynków i zakończyć erę węgla i gazu w ogrzewaniu.
Energy efficiency rating of buildings for sustainable development
Partner działu Klimat:
Technologie wspiera:
Fotowoltaikę wspiera:
Zielone technologie rozwijają:

Śledź zmiany w energetyce.
Zapisz się do naszego newslettera!