Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Patronaty
  4. >
  5. Ustawa odległościowa, a transformacja energetyczna Polski. 14 marca 2023 I Warszawa & online

Ustawa odległościowa, a transformacja energetyczna Polski. 14 marca 2023 I Warszawa & online

Chcąc kompleksowo przybliżyć Państwu zagadnienia problemowe związane z procedowanymi regulacjami, w tym szczegóły zaproponowanych rozwiązań, serdecznie zapraszamy na II edycję seminarium:
10H II 1200×630 z prel

Trwają prace nad rządowym projektem ustawy o zmianie ustawy o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych (tzw. ustawa odległościowa lub 10H) oraz niektórych innych ustaw, który dotyczy m.in. możliwości decydowania lokalnych społeczności o lokalizacji nowych inwestycji w lądowe elektrownie wiatrowe, a także zagwarantowania mieszkańcom, którzy zdecydują się uwolnić lokalizację okolicznych terenów pod zabudowę nowej infrastruktury wiatrowej, maksymalizację bezpieczeństwa eksploatacji tej infrastruktury oraz ograniczenia przez inwestorów oddziaływania elektrowni na środowisko przez wykorzystanie najnowszych technologii.

W celu zwiększenia bezpieczeństwa eksploatacji elektrowni wiatrowych, projekt wprowadza obowiązek wykonywania czynności i przeglądów serwisowych przez certyfikowany serwis, który uzyska wpis do rejestru prowadzonego przez Prezesa UDT. Nadzór nad przestrzeganiem obowiązku korzystania z usług certyfikowanego serwisu powierzony został Prezesowi URE i obwarowany administracyjną sankcją karną.

Chcąc kompleksowo przybliżyć Państwu zagadnienia problemowe związane z procedowanymi regulacjami, w tym szczegóły zaproponowanych rozwiązań, serdecznie zapraszamy na II edycję seminarium:

A, że wiedzę warto zdobywać od najlepszych – dlatego nasze seminarium poprowadzi praktyk, znany i ceniony Ekspert ds. systemów wsparcia Pani:

Katarzyna Szwed-Lipińska – Radca Prawny, Wieloletni Pracownik URE

Po szczegółowy program oraz do rejestracji zapraszamy na www wydarzenia: https://powermeetings.eu/szkolenie-ustawa-odleglosciowa-transformacja-energetyczna-polski/

Pytania? Zapraszam do kontaktu:

Jolanta Szczepaniak
Manager Działu Industry
powermeetings.eu
tel.: +48 22 740 67 80

e-mail: [email protected]
www.powermeetings.eu
https://www.facebook.com/powermeetings.eu/
https://www.instagram.com/renewableenergy_pl/
https://www.linkedin.com/company/powermeetingseu-industry

Sejm wraca do prac nad nowelizacją ustawy odległościowej. Tymczasem polskie firmy wyspecjalizowane w budowie farm wiatrowych nie mają złudzeń - poprawka odsuwająca wiatraki na 700 m od domów oznacza koniec nadziei na szybki rozwój w Polsce. Ciekawsze są więc Bałkany, kraje bałtyckie, no i bardzo lukratywny, choć wymagający rynek niemiecki.
wykonawcy wiatraków
Tydzień energetyka: Rosyjski diesel popłynie za morza, indyjski i arabski do UE; Gaz dla biznesu na ręcznym sterowaniu; PSE musi coraz częściej przykręcać wiatraki; Reaktor Orlenu średnio w co czwartym powiecie; Niemcy przyspieszają z offshore
Energy sanctions against Russia. Conceptual 3D illustration
Rynek energii rozwija:
To świetny komputer na kołach, niezłe auto i dobry elektryk. Tak mógłby wyglądać najkrótszy opis elektrycznego Renault Megane e-tech. Jednego z niewielu elektrycznych nie-SUV-ów. Oto dlaczego współpraca z Google i Qualcomm wyszła Renault na dobre, ile energii Megane e-tech zużywa zimą, jak szybko ładuje się na mrozie i dlaczego może być jednym z najtańszych elektryków do miasta.
renault megane e-tech ev orlen
Technologie wspiera:
Elektromobilność napędza:
Największa polska prywatna grupa energetyczna wchodzi w biznes ładowania samochodów elektrycznych. Polenergia eMobility postawiła na razie pierwsze stacje w Katowicach i Warszawie, ale do końca roku dołączy do listy m.in. Kraków, Wrocław i Poznań. PeM zarezerwowała też przyłącza o mocy 5 MW na ultraszybkie ładowarki przy autostradzie A2 i 630 kW przy A4, ale stawia także na superszybkie stacje w centrach miast.
polenergia emobility stacje ladowania ev 2