Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Patronaty
  4. >
  5. Systemy wsparcia w nowelizacji ustawy o OZE A.D. 2023  – nowe szanse i wyzwania

Systemy wsparcia w nowelizacji ustawy o OZE A.D. 2023  – nowe szanse i wyzwania

Zapraszamy do udziału w seminarium poświęconemu aktualnie procedowanej nowelizacji ustawy o odnawialnych źródłach energii (UC99). 28 lutego 2023 I Warszawa & online
NOZE 2023 1200×630

Projekt przede wszystkim implementuje do polskiego porządku prawnego dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2018/2001 z dnia 11 grudnia 2018 r. w sprawie promowania stosowania energii ze źródeł odnawialnych (tzw. Dyrektywa RED II), a nadto zawiera szereg dodatkowych rozwiązań stanowiących odpowiedź na potrzeby uczestników rynku, sygnalizowane w obszarze szeroko pojętego wsparcia kontynuacyjnego.

W projekcie proponuje się wprowadzenie nowych regulacji m.in. w zakresie:

– biometanu,

– klastrów energii,

– warunków oraz zasad modernizacji instalacji OZE,

– hybrydowych instalacji OZE,

– wsparcia operacyjnego dla instalacji OZE, którym upłynął 15-letni okres wsparcia.

Projekt transponuje postanowienia Dyrektywy RED II w szczególności w obszarach:

– ciepłownictwa i chłodnictwa (art. 23-24 RED II),

– gwarancji pochodzenia (art. 19 RED II),

– procedur administracyjnych (art. 15-16 RED II),

– partnerskiego handlu energią – peer-to-peer (art. 21 RED II).

A, że wiedzę warto zdobywać od najlepszych – dlatego nasze seminarium poprowadzi praktyk, znany i ceniony Ekspert ds. systemów wsparcia Pani:

Katarzyna Szwed-Lipińska – Radca Prawny, Wieloletni Pracownik URE

Po szczegółowy program oraz do rejestracji zapraszamy na www wydarzenia: https://powermeetings.eu/szkolenie-nowelizacja-ustawy-oze/

Pytania? Zapraszam do kontaktu:

Jolanta Szczepaniak
Manager Działu Industry
powermeetings.eu
tel.: +48 22 740 67 80

e-mail: [email protected]
www.powermeetings.eu
https://www.facebook.com/powermeetings.eu/
https://www.instagram.com/renewableenergy_pl/
https://www.linkedin.com/company/powermeetingseu-industry

Sejm wraca do prac nad nowelizacją ustawy odległościowej. Tymczasem polskie firmy wyspecjalizowane w budowie farm wiatrowych nie mają złudzeń - poprawka odsuwająca wiatraki na 700 m od domów oznacza koniec nadziei na szybki rozwój w Polsce. Ciekawsze są więc Bałkany, kraje bałtyckie, no i bardzo lukratywny, choć wymagający rynek niemiecki.
wykonawcy wiatraków
Tydzień energetyka: Rosyjski diesel popłynie za morza, indyjski i arabski do UE; Gaz dla biznesu na ręcznym sterowaniu; PSE musi coraz częściej przykręcać wiatraki; Reaktor Orlenu średnio w co czwartym powiecie; Niemcy przyspieszają z offshore
Energy sanctions against Russia. Conceptual 3D illustration
Rynek energii rozwija:
To świetny komputer na kołach, niezłe auto i dobry elektryk. Tak mógłby wyglądać najkrótszy opis elektrycznego Renault Megane e-tech. Jednego z niewielu elektrycznych nie-SUV-ów. Oto dlaczego współpraca z Google i Qualcomm wyszła Renault na dobre, ile energii Megane e-tech zużywa zimą, jak szybko ładuje się na mrozie i dlaczego może być jednym z najtańszych elektryków do miasta.
renault megane e-tech ev orlen
Technologie wspiera:
Elektromobilność napędza:
Największa polska prywatna grupa energetyczna wchodzi w biznes ładowania samochodów elektrycznych. Polenergia eMobility postawiła na razie pierwsze stacje w Katowicach i Warszawie, ale do końca roku dołączy do listy m.in. Kraków, Wrocław i Poznań. PeM zarezerwowała też przyłącza o mocy 5 MW na ultraszybkie ładowarki przy autostradzie A2 i 630 kW przy A4, ale stawia także na superszybkie stacje w centrach miast.
polenergia emobility stacje ladowania ev 2