Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Odnawialne źródła energii
  4. >
  5. Polski offshore
  6. >
  7. Rząd proponuje w offshore więcej aukcji na więcej mocy

Rząd proponuje w offshore więcej aukcji na więcej mocy

W kolejnym przygotowywanym projekcie nowelizacji ustawy o OZE rząd zaproponuje zwiększenie z co najmniej 2 do co najmniej 4 liczbę aukcji dla morskiej energetyki wiatrowej. Moc zainstalowana z prawem pokrycia ujemnego salda ma wzrosnąć z 5 do 12 GW.
Wind turbines
Wind turbines

Wykup dostęp online i przeczytaj do końca

Kup dostęp
Zielone technologie rozwijają:
Polski offshore wspiera:
Informacje z amerykańskiego laboratorium National Ignition Facility w Livermore National Laboratory o dodatnim bilansie energetycznym eksperymentu z fuzją termojądrową zelektryzowało opinię publiczną na całym świecie. Musimy ochłodzić nieco nastroje. Osiągnięcie jest doniosłe i znaczące, ale od praktycznego wykorzystania energii towarzyszącej syntezie lekkich jąder atomowych dzieli nas jeszcze wiele lat i wiele miliardów dolarów. 
fuzja termojądrowa
Technologie wspiera:
Zielone technologie rozwijają:
Rok 2022 był jednym z najtrudniejszych i najbardziej skomplikowanych w historii polskiej energetyki. Najwyższym w historii wzrostom cen węgla kamiennego, gazu ziemnego i energii elektrycznej towarzyszyły znaczące wzrosty energetyki słonecznej, ważna decyzja dot. budowy elektrowni atomowej i rządowy klincz w sprawie energetyki wiatrowej. Mieliśmy też ogromny wzrost interwencjonizmu państwowego.
infografiki kolaz