Menu
Patronat honorowy Patronage
 1. Główna
 2. >
 3. Patronaty
 4. >
 5. Green Review – Raport prośrodowiskowych inicjatyw sektora MŚP

Green Review – Raport prośrodowiskowych inicjatyw sektora MŚP

Raport Green Review to przegląd praktyk związanych z wdrażaniem i transformacją procesów firmy, pod kątem strategii prośrodowiskowej. Chcemy pokazać, że nie tylko największe firmy, ale i małe oraz średnie przedsiębiorstwa mogą być liderami zielonej transformacji. To właśnie ten sektor, który odpowiada za niemal 75% PKB, jest często pomijany w rozmowach o zrównoważonym rozwoju firm.
kofa

Celem Raportu jest prezentacja organizacji biorącej udział w wydarzeniu jako firmy odpowiedzialnej środowiskowo w świadomości klientów, partnerów biznesowych, inwestorów i innych interesariuszy

Biorąc udział w Raporcie jako firma MŚP:

 1. dotrzesz do nowych partnerów i klientów, zwiększając rozpoznawalność marki.
 2. zyskasz sympatię klientów i pracowników wzmacniając wizerunek i wiarygodność prośrodowiskowej marki.
 3. przyczynisz się do rozpowszechniania zrównoważonego podejścia do prowadzenia biznesu i praktyk ograniczających negatywny wpływ na środowisko.
 4. dołączysz do sieci kontaktów między odpowiedzialnymi firmami.
 5. policzysz swój ślad węglowy – mierzalny wskaźnik sprawdzający rzeczywisty wpływ na środowisko, co zostanie docenione w dobie kontrowersji związanych z greenwashingiem.
 6. przygotujesz się na nadchodzące międzynarodowe regulacje i zmiany w drodze do dekarbonizacji.

Jak dołączyć do grona Green Review? Pierwszy etap selekcji to uzupełnienie formularza na stronie www.greenreview.pl (max 10 minut). Organizatory odezwą się do wybranych firmy po szczegółowe informacje. Uczestnictwo w raporcie jest bezpłatne. Jedynym kosztem może być kalkulacja śladu węglowego – jeśli firma nie oblicza samodzielnie śladu węglowego partner technologiczny wydarzenia udostępnia do tego narzędzie – prostą w obsłudze platformę.

Już prawie trzy miesiące w sejmowej zamrażarce leży rządowy projekt nowelizacji tzw. ustawy odległościowej. Choć badania opinii społecznej pokazują duże poparcie dla lądowej energetyki wiatrowej, a dane rynkowe jej mocny wpływ na obniżanie cen energii, to antywiatrakowe środowiska w obozie władzy wciąż mają decydujący głos.
Woman with drawing at wind turbines
Fot. Depositphotos
Zielone technologie rozwijają:
Rynek energii rozwija:
Materiał Partnera
Gwałtownie rosnące ceny energii powodują, że przedsiębiorstwa coraz intensywnie szukają sposobów, by zmniejszyć rachunki. Możliwości jest sporo. Jednym z takich narzędzi jest DSR, dzięki któremu nie tylko zmniejszymy zużycie energii, ale jeszcze dostaniemy za to pieniądze.
Rising prices and the energy crisis concept. Rising electricity
Rynek energii rozwija:
Niektórzy wierzą, że po likwidacji obliga giełdowego ceny prądu spadną jak jak po dotknięciu czarodziejskiej różdżki. Skończy się spekulacja i ceny "przykleją się do kosztów". Ta sama wiara towarzyszyła rządowi PiS gdy wprowadzał obligo w 2018
Energy
Rynek energii rozwija:
Gmina Wiązownica na Podkarpaciu teraz płaci za prąd 280 zł/MWh, ale najtańsza oferta na kolejny rok opiewa na… 2190 zł/MWh. Jak wiele innych samorządów i lokalnych biznesów, wsparcia szuka m.in. w lokalnym klastrze energii i spółdzielni energetycznej. Brakuje im jednak dużego inwestora z branży energetycznej, którzy zaangażowaliby się w obrót energią z lokalnych źródeł OZE oraz przepisów, których rząd nie jest w stanie poprawić od sześciu lat.
klastry, spółdzielnie, społeczności energetyczne
Fotowoltaikę wspiera:
Zielone technologie rozwijają:
Rynek energii rozwija: