Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Patronaty
  4. >
  5. Technologie LNG i bioLNG filarami dekarbonizacji w transporcie towarowym.

Technologie LNG i bioLNG filarami dekarbonizacji w transporcie towarowym.

Konferencja PPLNG i bioLNG 2022 jest organizowana przez Polską Platformę LNG – jej celem jest promocja LNG jako czystszego paliwa alternatywnego dla zrównoważonego transportu, gospodarki morskiej, przemysłu i gospodarstw domowych w Polsce.
Baner Konferencja 800x480

Wśród prelegentów będą eksperci zarówno z Polski jak i z zagranicy. Każdy z bloków tematycznych kończyć się będzie sesją Q&A lub panelem dyskusyjnym – tak aby każdy z uczestników otrzymał komplet informacji na interesujący go temat. Dla osób zainteresowanych wybraną tematyką, zaplanowane są warsztaty prowadzone przez Ekspertów.

Podczas konferencji omówione zostaną tematy dotyczące transformacji energetycznej i miejsca LNG oraz jego substytutów bioLNG i sLNG w tejże rewolucji, ponadto rozwinięte zostaną tematy związane z CCS- przechwytywaniem i re-utylizacją CO2, jako kluczowe uzupełnienie rynku.

Rynek energii rozwija:
Zezwolenie na eksploatację podmorskiej części Baltic PIpe jakie otrzymał Gaz-System zakończyło w praktyce inwestycyjną część całego projektu. Wcześniej nadzór budowlany zezwolił na uruchomienie gazociągu Goleniów-Lwówek.
Baltic-Pipe