Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Patronaty
  4. >
  5. Biomasa i paliwa alternatywne ważnym wsparciem bezpieczeństwa cieplnego i energetycznego kraju.

Biomasa i paliwa alternatywne ważnym wsparciem bezpieczeństwa cieplnego i energetycznego kraju.

Kolejna XII edycja Forum Technologii w Ciepłownictwie, Energetyce i Przemyśle – Spalanie Biomasy i RDF zostanie zorganizowana przez powermeetings.eu w dniach 20-21 października 2022 we Wrocławiu, a jego wiodąca sesja zostanie poświęcona dostępności biomasy i paliw alternatywnych w kontekście bezpieczeństwa cieplnego i energetycznego kraju.
FTEB XII 1200×630 + zdjęcia (1)

Forum o wykorzystaniu biomasy, pelletu i RDF na cele energetyczne i ciepłownicze, to od lat najważniejsze i największe jesienne spotkanie branży, podczas którego podejmowane są w prezentacjach najistotniejsze w danym okresie tematy. Wojna w Ukrainie w znaczący sposób zmieniła rynek dostawców, ale i nabywców. Dostawy od wielu tradycyjnych producentów zza wschodniej granicy stały się niemożliwe lub są bardzo ograniczone, natomiast nowa sytuacja na rynku węgla, gazu i ropy spowodowała zwiększone zainteresowanie biomasą drzewną i agro oraz paliwami alternatywnymi.

W związku z powyższym w trakcie wydarzenia zaproszeni prelegenci postarają się odpowiedzieć m.in. na pytania – na jakie ilości surowca drzewnego z krajowych lasów może liczyć ciepłownictwo i energetyka? Jaki jest potencjał lasów prywatnych w tym zakresie? oraz jakie mogą być nowe kierunki pozyskiwania biomasy na cele energetyczne?

Podczas poprzedniego, wiosennego Forum Biomasy i RDF w Zabrzu Pan Minister Ireneusz Zyska, sekretarz stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska, pełnomocnik rządu ds. OZE zapowiadał podjęcie działań związanych z ustaleniem innych kierunków importu biomasy do Polski. Miały być prowadzone rozmowy dotyczące dostępu do innych źródeł zaopatrzenia. Stosunkowo dalekich, jednak strategicznie korzystnych dla Polski, takich jak kierunek północnoamerykański, Europa Północna czy Skandynawia – mamy nadzieję, że w trakcie nadchodzącej edycji Forum Pan Minister, który potwierdził swoją obecność opowie nam jak idą poczynione w tym kierunku postępy.  

>>Potwierdź swoją obecność na Forum Biomasy i RDF w Ciepłownictwie, Energetyce i Przemyśle we Wrocławiu<<

O czym jeszcze będziemy mówić w trakcie Forum? Między innymi o potencjale wykorzystania paliw alternatywnych w Polsce, konwersji kotłów węglowych na kotły na biomasę i RDF, o znaczeniu małych źródeł ciepła na RDF i biomasę, o możliwościach finansowania inwestycji i tradycyjnie omawiane będą konkretne case study z przeprowadzonych już inwestycji.

W czasach ograniczeń transportowych istotnym zagadnieniem jest transport i logistyka paliw – zatem będziemy rozmawiać również o możliwościach transportu drogowego, kolejowego i morskiego.

Podczas Forum, dużym zainteresowaniem cieszą się wystąpienia specjalistów przybliżających aktualne zagadnienia związane z Kryteriami Zrównoważonego Rozwoju i EU ETS oraz Dyrektywy RED III zatem tych tematów również nie może zabraknąć w agendzie nadchodzącego Forum.

Drugiego dnia Forum odbędą się warsztaty na temat regulacyjnych aspektów funkcjonowania rynku biomasy i paliw alternatywnych, które poprowadzi najlepszy ekspert ds. systemów wsparcia OZE – Pani Katarzyna Szwed-Lipińska.

Ponieważ nie tylko Polska, ale cała Europa i wiele innych krajów świata jest obecnie w historycznym momencie zmian w strategii energetycznej, Forum stanowi doskonałą okazję do przedstawienia różnych rozwiązań, wymiany doświadczeń i nawiązania relacji biznesowych z przedstawicielami branży. Będzie można z przedstawicielami rządu oraz różnych organizacji i stowarzyszeń porozmawiać o wsparciu na poziomie ustawowym, ale także o nowych programach, które umożliwią rozwój tego sektora. Wszak biomasa staje się u nas ważnym elementem dużego sektora OZE. Sytuacja powstała w związku z wojną w Ukrainie tylko utwierdza w konieczności kontynuowania prac nad przyspieszeniem rozwoju i znaczenia sektora biomasy w krajowej energetyce. Coraz powszechniejsza jest świadomość, że odnawialne źródła są tzw. energią wolności, które uniezależniają od paliw kopalnych i od surowców energetycznych. Zwiększanie udziału OZE, w tym biomasy, w całym miksie energetycznym ma ogromne znaczenie, a tego typu spotkania sprzyjają rozwojowi biznesu.

Nadchodzące Forum to idealne połączenie merytoryki z networkingiem branży, gdzie oprócz zdobywania wiedzy uczestnicy mogą utrwalać dotychczasowe oraz budować nowe relacje biznesowe a to za sprawą obecności całego przekroju rynku – zatem stało się już wydarzeniem typu must be dla przedstawicieli branży.

>>Dołącz do nas 20 i 21 października 2022 i bądź tam gdzie jesienią spotyka się cała branża<<

Jeśli nasze zaproszenie brzmi ciekawie i chcesz wziąć udział w NAJWAŻNIEJSZYM i NAJWIĘKSZYM jesiennym spotkaniu branży ODBIORCÓW-DOSTAWCÓW i PRODUCENTÓW biomasy, pelletu i RDF na cele energetyczne i poczuć tą niepowtarzalna atmosferę naszych wydarzeń, za którą nas chwalą i dla której przyjeżdżają już od lat nasi uczestnicy – to dołącz do nas jeszcze dziś!

Szczegóły i rejestracja dostępne są pod linkiem: https://powermeetings.eu/forum-technologi-w-cieplownictwie-energetyce-spalanie-biomasy/

Zapraszamy również do bezpośredniego kontaktu z organizatorem:

Jolanta Szczepaniak

tel.:   +48 22 740 67 80

e-mail: [email protected]

www.powermeetings.eu

Rynek energii rozwija:
Zezwolenie na eksploatację podmorskiej części Baltic PIpe jakie otrzymał Gaz-System zakończyło w praktyce inwestycyjną część całego projektu. Wcześniej nadzór budowlany zezwolił na uruchomienie gazociągu Goleniów-Lwówek.
Baltic-Pipe