Menu
Patronat honorowy Patronage
 1. Główna
 2. >
 3. Patronaty
 4. >
 5. XI Konferencja Instalacje Ochrony Środowiska

XI Konferencja Instalacje Ochrony Środowiska

Wydawnictwo „Nowa Energia” zaprasza do udziału w XI Konferencji "Instalacje Ochrony Środowiska", która odbędzie się w dniach 12-13 października 2022 na Zamku w Baranowie Sandomierskim.
baner 800x480


Partner: ENEA ELEKTROWNIA POŁANIEC S.A.

Celem konferencji jest prezentacja bieżących zagadnień z zakresu ochrony środowiska, mających bezpośredni wpływ na funkcjonowanie branży energetycznej, ciepłowniczej oraz przemysłu, ze szczególnym uwzględnieniem:

 • wyzwań związanych z ochroną środowiska dla energetyki opartej o paliwa kopalne – aspekty prawne, konkluzje BAT,
 • planowania instalacje ochrony środowiska w sektorze wytwarzania energii (odpylanie, odazotowanie, odsiarczanie, redukcja rtęci i innych związków) dla bloków o planowanym terminie wyłączenia,
 • wykorzystania Odnawialnych Źródeł Energii,
 • inwestycji w przemyśle w zakresie ochrony środowiska (redukcja emisji, monitoring, raportowanie, zarządzanie środowiskowe),
 • rozwiązań w zakresie efektywności energetycznej,
 • zastosowania nowoczesnych technologii wpływających na jakość powietrza, wody, oszczędność zasobów naturalnych,
 • planowania wydatków na ochronę środowiska.

Szczegóły: https://konferencje.nowa-energia.com.pl/ochronasrodowiska/2022/

Im szybciej zaczniemy oszczędzać gaz, tam gdzie się da, tym mniejsze szkody wywoła potencjalny kryzys, wywołany odcięciem dostaw z Rosji. Takie jest główne przesłanie zaleceń, jakie Komisja Europejska wyda w związku z obawami o kompletne zakręcenie rosyjskiego kurka. Cen maksymalnych na rosyjski gaz raczej nie będzie.
Gaz
Gaz
Tydzień Energetyka: Skąd wziąć 4,5 mln ton węgla; Gazowe manewry rządu; Czy Nord Stream będzie działał?; UE daje 5 mld euro na wodorowy projekt - gigant.
wegiel (6)
Rhondda Heritage Park, Wales - September 2017: Coal in an old tram with the pithead and winding gear of the former Lewis Merthyr colliery in the background
Zielone technologie rozwijają:
Volkswagen postawił na system planowania trasy samochodów elektrycznych rozwijany na oprogramowaniu szwedzkiego start-upu ABRP – ustaliło WysokieNapiecie.pl. Oferuje też własne usługi ładowania. Z kolei Volvo i Polestar sięgnęły po oprogramowanie Google i usługi ładowania zewnętrznej firmy − Plugsurfing. Które podejście jest lepsze? Porównaliśmy oba na Volkswagenie ID.5 i Volvo C40 Recharge. Ale jest i trzecia droga – wybór oprogramowania na jakim będzie jeździć auto.
volvo c40 volkswagen id5
Technologie wspiera:
Elektromobilność napędza: