Menu
Patronat honorowy Patronage

Rząd w trybie pilnym wziął się za obligo gazowe i przedłuża taryfy na gaz

Rząd w trybie pilnym przyjął projekt ustawy, który przede wszystkim przedłuża do końca 2027 roku możliwość taryfowania sprzedaży gazu do tych odbiorców, którzy dziś mają prawo do taryf. W projekcie jest też możliwość ograniczenia, a nawet zawieszenia obliga giełdowego dla gazu.

Wykup dostęp online i przeczytaj do końca

Kup dostęp

Partnerzy portalu

Taka propozycja może się znaleźć w kolejnym energetycznym „pakiecie na zimę”, który Komisja Europejska ma przedstawić już 20 lipca – ustaliło WysokieNapiecie.pl. Nie bardzo jednak wiadomo co UE miałaby w ten sposób osiągnąć.

Partnerzy portalu

Lokalne ciepłownictwo sieciowe to „uśpione aktywa” polskiej energetyki, które rząd planował obudzić i wykorzystać do transformacji polskiej energetyki. Szybujące ceny węgla, gazu, biomasy i uprawnień do emisji sprawiają, że ciepłownie budzą się same… jako bankruci. Rząd przygotował strategię do 2040 r., ale miejskie ciepłownie nie dowiedzą się z niej jak nie zginąć w ciągu najbliższych pięciu lat.
Rynek energii wspiera:
Klimat wspiera:
Zielone technologie rozwijają:

Partnerzy portalu

Tydzień Energetyka: Niemcy i Francja znacjonalizują swoich czempionów? Bliski koniec zasady 10H; Niemcy szykują się na kryzys; Ceny prądu na polskiej giełdzie biją rekordy; Prąd z Ukrainy na Słowację;

Partnerzy portalu

Trzech z czterech największych sprzedawców energii elektrycznej, kontrolowanych bezpośrednio lub pośrednio przez Skarb Państwa, złożyło wnioski o wzrost taryf sprzedaży energii elektrycznej gospodarstwom domowym jeszcze w tym roku – ustalił portal WysokieNapiecie.pl. Najniższy wniosek opiewa na ok. 6%. To efekt szybko rosnących cen giełdowych w Polsce i reszcie Europy.
watthour meter amp of electricity of use at home

Partnerzy portalu