Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Patronaty
  4. >
  5. Forum G2

Forum G2

Najważniejsze wydarzenie gospodarczo-geopolityczne w Polsce już 3 czerwca na Tarczyński Arena we Wrocławiu. Cztery strefy tematyczne - Gospodarka i Geopolityka, Innowacje, EEC in Space, Water in EEC (międzynarodowe strefy specjalne).
800x480 Obszar-roboczy-1

Strefa Gospodarki i geopolityki to między innymi dyskusje nt. transformacji energetycznej, rozwoju Dolnego Śląska, geopolitycznej równowagi sił na kontynencie Euroazjatyckim, inwazji Rosji na Ukrainę i stosunków Polsko-Ukraińskich.

Innowacje to strefa, w której tematyka dotyczyć będzie nowoczesnych technologii w diagnostyce i leczeniu chorób, elektromobilności w ujęciu transportu ciężkiego, cyberbezpieczeństwa, rozwoju start-upów, Metaverse, NFT i tokenizacji.

Ponadto dyskusja toczyć się będzie w międzynarodowych strefach specjalnych – EEC in Space (tematy dotyczące współpracy krajów Trójmorza w zakresie New Space, sektora kosmicznego w rejonie Trójmorza i na Ukrainie) oraz Water in EEC (panele i wystąpienia związane z wodorem, transportem powietrznym i śródlądowym i wiele innych).

Ponad 100 Panelistów – przedstawicieli biznesu, nauki, polityki, think-tanków i wojskowości z Polski i zza granicy. Ponad 20 moderowanych paneli dyskusyjnych oraz wystąpienia w formule G2 Talks.

Agenda wydarzenia dostępna pod adresem https://forumg2.com/agenda-2022/

800x480 Obszar roboczy 1
Unibep - jedna z największych grup budowlanych w Polsce - zapowiada mocne wejście w energetykę. Ma się to udać dzięki doświadczonej kadrze i dedykowanemu tej branży oddziałowi, który spółka postanowiła otworzyć w Raciborzu - mieście dotychczas jednoznacznie kojarzonym z Rafako.
Blok 910 budowa elektrownia Jaworzno Fot. Tauron
Budowa bloku 910 MW w Elektrowni Jaworzno III. Fot. Tauron
Całkowicie elektryczny furgon z logo Peugeot, Citroen, Opel czy Toyota, w zabudowie Voltia XL, to auto, którym można już nie tylko obsługiwać paczkomaty w miastach, ale i wysłać go w nieco dłuższą trasę. Problem jest dziś jednak infrastruktura. Sprawdziliśmy to w realnych warunkach pakując furgon po dach i ruszając w kierunku ukraińskiej granicy. Do auta właśnie przekonał się jednak InPost, zamawiając kolejne samochody, ale do kursowania w miastach.
peugeot e expert voltia xl ev
Zielone technologie rozwijają: