Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Patronaty
  4. >
  5. VII Krajowy konkurs energetyczny

VII Krajowy konkurs energetyczny

VII Krajowy konkurs energetyczny

 

Krajowy konkurs energetyczny

Już po raz siódmy organizowany jest Krajowy Konkurs Energetyczny. Na stałe będzie on przebiegał pod hasłem:

Wszystko zależy od energii!       

DLA KOGO?

Konkurs skierowany jest do młodzieży w wieku od 16 do 20 lat.Ambicją organizatorów jest upowszechnienie wśród młodzieży świadomości na temat możliwości i konieczności ustawicznego pogłębiania wiedzy na tematy związane z przyszłością energetyczną i ekologiczną społeczeństwa. Promujemy ideę rozwoju zrównoważonego i trwałego. Konkurs służy również aktywizacji młodzieży i daje jej możliwość zaprezentowania swoich poglądów przed szerokim gronem odbiorców.

Konkursowi towarzyszy projekt „Wszystko gra”, którego celem jest wspieranie młodych talentów artystycznych, głównie muzycznych.

CEL KONKURSU

Głównym celem Konkursu jest budowanie społeczeństwa świadomego energetycznie i ekologicznie oraz wspieranie młodzieży uzdolnionej naukowo i artystycznie.

Pragniemy rozbudzić pasje poznawcze i badawcze młodzieży, zwiększyć ich zainteresowanie naukami technicznymi oraz wzbogacić ich wiedzę. Chcemy również kształtować twórcze i krytyczne osobowości poprzez swobodę wypowiedzi na trudne problemy energetyczne.

Organizatorom Konkursu zależy na upowszechnianiu w społeczeństwie świadomości na temat możliwości i konieczności ustawicznego pogłębiania swej wiedzy, tworzenia warunków rozwoju twórczości młodego pokolenia czy integracji sztuki i nauk technicznych.

JURY I ORGANIZATORZY

Tak jak w poprzednich edycjach, prace nadesłane na Konkurs oceniane będą przez Jury złożone ze znamienitych osobistości ze świata energetyki, naukowców  i praktyków. Nadzór merytoryczny nad konkursem i przewodnictwo Jury sprawuje po raz kolejny prof. zw. dr hab. inż. Jacek Malko z Politechniki Wrocławskiej. W skład Jury wejdą: dr Aleksandra Łakomiak i dr Justyna Zabawa  z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz Pani Ewa Kossak z Departamentu Energetyki w  Ministerstwie Gospodarki. 

Merytoryczny nadzór nad projektem „Wszystko gra” objęła Pani Olga Szmidt, pianistka i muzykoterapeuta. 

Projekt realizuje Stowarzyszenie FENIX z Zabrza oraz dr Halina Rechul. Partner prawny Konkursu to Kancelaria Adwokacka adwokata Łukasza Brachowskiego z Bielska–Białej.

ZADANIE UCZESTNIKÓW

Zadaniem uczestników Konkursu będzie nadesłanie pracy pisemnej w formie case study podejmującej jeden z zaproponowanych w regulaminie tematów. Szczególnie wysoko będzie cenione niekonwencjonalne badawcze podejście do wybranego zagadnienia.   

Lista tematów prac w formie case study jest następująca:

1. Czy konsument energii może być producentem?

2. Czy efektywność energetyczną można traktować jako piąty rodzaj paliwa w energetyce?

3. Czy warto inwestować w eko-źródła? Szlachetna idea a proza życia.

4. Jak racjonalnie korzystać z ogrzewania mieszkania, aby zużyć mniej energii, chronić środowisko oraz mniej płacić?

Zwycięzcom wręczone zostaną atrakcyjne nagrody rzeczowe podczas konferencji podsumowującej projekt, która odbędzie się 30 września 2015 roku w Zabrzu.

Termin nadsyłania prac upływa 26 czerwca 2015 roku.

POLUB NAS

Więcej informacji na temat tej i poprzednich edycji Krajowego Konkursu Energetycznego można odnaleźć, odwiedzając jego fanpage na Facebooku. Na bieżąco pojawiają się tam także aktualne wydarzenia związane zarówno z Konkursem, jak i towarzyszącym mu projektem „Wszystko Gra”.

Profil społecznościowy Krajowego Konkursu Energetycznego znajduje się pod adresem:

https://www.facebook.com/pages/Krajowy-Konkurs-Energetyczny/149262815212235?fref=ts

Informacje o Konkursie, regulamin i wymogi odnośnie nadsyłanych prac oraz formularze zgłoszenia znaleźć można na na stronie internetowej Organizatora, http://mojezabrze.nazwa.pl/fenix/

 

Ambasadorzy konkursu:

1. Mirosława Nykiel – Poseł na Sejm RP

2. Krzysztof Lehnort – Prezes Elvita Sp. z o.o.

3. Zbigniew Michniowski – Prezes Stowarzyszenia Gmin Polska Sieć „Energie Cites”

4. Ryszard Migdalski – Dyrektor ds. Targów i Szkoleń ZIAD Bielsko-Biała

5. Edward Słoma – Zastępca Dyrektora Departamentu Energetyki w Ministerstwie Gospodarki

6. Zbigniew Bicki – Prezes Zarządu EM&CA S.A.

7. dr Daniel Zabawa – Dyrektor finansowy Viessmann Sp. z o.o.

8. Marek Tobiacelli – Dyrektor ds. Efektywności Energetycznej Siemens  Sp. z o.o.

9. prof. Bogusław Fiedor – Prorektor ds. współpracy z zagranicą Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

10. dr inż. Krzysztof Wilbik – Prezes Zarządu Stowarzyszenia ds. Rozliczania Energii  

Zapraszamy do udziału!

 

Kopalnie, które trafią do Spółki Restrukturyzacji Kopalń będą wydobywać węgiel tylko do końca roku. To oznacza, że od 2016 r. na rynek trafi od 3 do 5 mln ton surowca mniej.

kopalnia

Rusza budowa następnego terminala do eksportu gazu skroplonego ze Stanów Zjednoczonych. Dobry znak dla Polski?

gaz import usa 2015
Rynek energii rozwija:

„Wyszło jak wyszło” – mówi o ustawie o OZE prezes URE Maciej Bando. Oczekuje, że jej nowelizacja zostanie uchwalona jeszcze w tym roku. Jest zwolennikiem zmiany zasad rozliczania prosumentów i nie protestowałby przeciw obniżeniu zapewnionej im stawki.

pv na dachu
Zielone technologie rozwijają:

Urząd Regulacji Energetyki poprosił ACER - organizację zrzeszającą regulatorów z krajów UE- o pomoc w zwalczaniu nieplanowanych przepływów energii z Niemiec.

poczenia transgr