Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Płatne
  4. >
  5. Wrzutka do ustawy pomoże części branży OZE

Wrzutka do ustawy pomoże części branży OZE

Sejm przyjął dzisiaj ustawę nie związaną z odnawialnymi źródłami energii, ale – w ostatniej chwili – został do niej dorzucony zapis, który pomoże w realizacji elektrowni OZE z zawartymi przed laty umowami o przyłączenie. Nie wygasną one w tym roku, bo nowelizacja wydłuży okres ich obowiązywania.
pv wiatr oze sieci

Wykup dostęp online i przeczytaj do końca

Kup dostęp
Zielone technologie rozwijają:
Gaz nie przestanie płynąć z głupiego powodu braku jasnych reguł – stwierdził włoski premier Mario Draghi. Dodał, że nikt oficjalnie nie stwierdził, że płacenie w rublach narusza sankcje. Niemieckie firmy jego zdaniem już stosują się do nowego schematu.
yellow pipes and valve
fragment of infrastructure to sending the gas
Temat sieci dystrybucyjnych energii elektrycznej w ostatnich kwartałach coraz mocniej pojawia się w przestrzeni publicznej. Jest ku temu kilka powodów, które sprowadzają się do jednego mianownika - sieci te stają się infrastrukturą krytyczną dla powodzenia polskiej transformacji energetycznej.
Sieci energetyczne dystrybucja słup Fot. Tomasz Elżbieciak
Duża część infrastruktury sieci dystrybucyjnych ma ponad 40 lat. Fot. Tomasz Elżbieciak
W przyszłym tygodniu Komisja Europejska ma przedstawić szczegóły propozycji RePowerEU, które zakładają uniezależnienie się od Rosji. Oznaczają boom dla OZE - m.in Instalacje PV na nowych budynkach mają być obowiązkowe
Energy Saving Bulb On Green Grass
Zielone technologie rozwijają: